הקונצרט "הקולות הבלטיים המופלאים" – קונצרט רביעי בסדרה "הכורלית הקטנה"

"יאונה מוזיקה"
מקהלת "יאונה מוזיקה" מווילנה

צילום: יח"צ

"הכורלית הקטנה", הינה סדרה ווקאלית חדשה של מקהלת ברתיני במסגרתה היא מארחת מקהלות מובילות מהארץ ומהעולם, הרכבים תזמורתיים וסולנים.


מקהלת "יאונה מוזיקה" מווילנה, תופיע בישראל לאחר שנים רבות שלא ביקרה בארץ. המקהלה הנחשבת לאחת מהמקהלות המובילות באירופה כיום, תופיע בניהולו המוסיקלי ובניצוחו של ווצלובס אאוגסטינס, בקונצרט הרביעי בסדרה "הכורלית הקטנה" ב-17 במאי באולם צוקר בהיכל התרבות בתל אביב.

בתכנית-  יצירה של ווצלובס אאוגוסטינס "שירו לה' שיר חדש", "מיזררה"  (רחם עלי ה') המפורסם מאת גרגוריו אלגרי " "הללויה" מאת אריק ויטאקר, "שיר ערב" מאת יוזף ריינברגר, שלושה שירי עם ליטאיים בעיבוד ווצלובס אאוגוסטינס ושני ספיריטואלס בעיבוד בוב צ'ילקוט, שרים בעיבוד למקהלה מאת בילי ג'ואל ועוד.  בנוסף תתקיים הרצאה קצרה של המנצח ווצלובס אאוגוסטינס.

אולם צוקר, היכל התרבות תל אביב,  יום ה' ה-17/5 בשעה 20:00

"הקולות הבלטיים המופלאים", הוא קונצרט רביעי בסדרה "הכורלית הקטנה", סדרה ווקאלית של מקהלת ברתיני במסגרתה היא מארחת מקהלות מהארץ ומהעולם, הרכבים תזמורתיים וסולנים.

בקונצרט שיערך ב-17 במאי בהיכל התרבות בת"א, תופיע מקהלת יאונה מוזיקה מווילנה, שמגיעה להופיע בארץ לאחר שנים רבות שלא הופיעה בישראל. מקהלת יאונה מוזיקה מווילנה נחשבת לאחת מהמקהלות הטובות בליטה ובאירופה בכלל. המקהלה בניהולו המוסיקלי ובניצוחו של ווצלובס אאוגוסטינס, תופיע בארץ גם בפסטיבל אבו גוש.


בתכנית הקונצרט מוסיקת א-קפלה במגוון עצום של סגנונות ובאיכויות יוצאות דופן, הכוללת שלושה שירי עם ליטאים בעיבוד ווצלובס אאוגוסטינס, שני ספיריטואלס בעיבוד בוב צ'ילקוט, שירים בעיבוד למקהלה מאת בילי ג'ואל ועוד, יצירה של ווצלובס אאוגוסטינס "שירו לה' שיר חדש", "מיזררה" ("רחם עלי ה'") המפורסם  מאת גרגוריו אלגרי, "הללויה" מאת אריק ויטאקר, "שיר ערב" מאת יוזף ריינברגר.  בנוסף תתקיים הרצאה קצרה של ווצלובס אאוגוסטינס.

 יאונה מוזיקה, אשר הוקמה בשנת 1989 מופיעה במדינתה ובסיורים בחו"ל בכ- 60 קונצרטים מדי שנה. בשנות התשעים זכתה המקהלה ב-15 מתוך 16 תחרויות בינלאומיות בהן לקחה חלק.

המקהלה סיירה ברחבי אירופה וכן בסין, יפן וישראל. היא הופיעה עם תזמורות מובילות ובאולמות מכובדים מאד בניהם אולם הפילהרמוני בברלין ובמינכן, בית האופרה של פרנקפורט, אולם המלכה אליזבט בלונדון, אולם רחמנינוב במוסקבה, התיאטרון הגדול של שנחאי ועוד.

ווצלובס אאוגוסטינס המנצח בקונצרט ומנהלה המוסיקלי של המקהלה, נחשב לאחד מהמנצחים והמלחינים הבולטים בליטא. הוא אישיות מוסיקלית ורסטילית ביותר. לצד ניהולו המוסיקלי רב השנים של מקהלת הדגל של ליטא – יאונה מוזיקה, הוא מוזמן להופיע בכיתות אמן וסמינרים בינלאומיים רבים ובפסטיבלים ברחבי העולם. כמלחין זכה בכמה פרסים יוקרתיים על עבודותיו. יצירותיו ועיבודיו זוכים לפופולאריות רבה.

כמרצה ומנחה סמינרים הופיע במרבית ארצות מערב אירופה ואף מחוצה לה. מאז 2014 הוא משמש ראש המחלקה לקומפוזיציה באקדמיה הליטאית למוסיקה ותיאטרון.

תכנית הקונצרט בתל אביב
מוסיקה א-קפלה במגוון עצום של סגנונות ובאיכויות יוצאות דופן:
ווצלובס אאוגוסטינס – cantate Domino
גרגוריו אלגרי – Miserere mei
אריק ויטאקר – Alleluia
הרצאה קצרה והפסקה
יוזף ריינברגר –  Abendlied
שלושה שירי עם ליטאיים בעיבוד ווצלובס אאוגוסטינס
שני ספיריטואלס בעיבוד בוב צ'ילקוט, שירים בעיבוד למקהלה מאת בילי ג'ואל ועוד
"הקולות הבלטיים המופלאים"
17 במאי בשעה 20:00 היכל התרבות תל אביב
מחיר כרטיס- 145 ש"ח
להזמנת כרטיסים – www.bertini.co.il/tickets
למנויים ובירורים: 052-6934439 סמי


המשך העונה:
28 ביוני , 20:00, אולם צוקר היכל התרבות תל אביב
המיסה הגדולה של מוצארט ועוד. הקונסורט הישראלי ע"ש גארי ברתיני – מקהלת ברתיני ביחד עם התזמורת הקאמרית הישראלית וסולנים, בניצוחו של רונן בורשבסקי, תסיים את עונת הקונצרט של הכורלית הקטנה בקונצרט חגיגי במיוחד. בהשתתפות: אלה וסילביצקי והילה פליטמן – סופרן ואילן לוין- פסנתר.

בתכנית:

ו.א. מוצארט – מיזריקורדיה דומיני  – ק.222 למקהלה ותזמורת
ו.א. מוצארט – סצינה ורונדו ק. 505 לסופרן, פסנתר ותזמורת,
סולנית: אלה וסילביצקי, סופרן
הרצאה של מאסטרו בורשבסקי והפסקה
ו.א. מוצארט – המיסה הגדולה בדו מינור, למקהלה כפולה, 4 סולנים ותזמורת ק. 427