ביתו של השטן – הקונצרט השלישי בסדרה "קצת אחרת"

בקונצרט השלישי בסדרה "קצת אחרת" יארח אנסמבל סולני תל אביב את המנצח כריסטיאן אורוסנו (רומניה) ואת זמרת הסופרן הבינלאומית
קלייר מגנאג'י (ישראל).  יחד, הם יבצעו את היצירה האהובה "אקזולטטה יובילטה" לסופרן ותזמורת מאת מוצרט, ואת היצירה של יבגני לויטס "עד מתי" לסופרן ומיתרים עפ"י טקסטים של יעקב ברזילי.

 עוד ינגן האנסמבל את הסימפוניה הסוחפת "ביתו של השטן" של לואיג'י בוקריני, וכן שלושה קטעים לתזמורת של קונסטנטין סילבסטרי וריקודים רומניים של ברטוק. 

תל אביב, מרכז ענב, מוצ"ש 3.3.2018
כפר שמריהו, אולם וייל, יום ב' 5.3.2018

בערב של מוסיקה סוחפת, האנסמבל יבצע את הסימפוניה ברה מינור "ביתו של השטן" של לואיג'י בוקריני האיטלקי, שידוע בסגנונו העשיר והמקורי שהושפע רבות מחייו באיטליה ובספרד.
בהמשך תצטרף לאנסמבל זמרת הסופרן המצליחה קלייר מגנאג'י, ויחד הם יבצעו את היצירה של יבגני לויטס "עד מתי" לסופרן ומיתרים עפ"י טקסטים של יעקב ברזילי. עוד הם יבצעו את היצירה המוכרת והאהובה"אקזולטטה יובילטה" לסופרן ותזמורת מאת מוצרט.

בנוסף, יבצע המנצח הרומני כריסטיאן אורוסנו עם האנסמבל, שתי יצירות "רומניות" – שלושה קטעים לתזמורת מיתרים של המלחין הרומני קונסטנטין סילבסטרי, וריקודים רומניים של ברטוק.


"אנחנו שמחים לארח אצלנו לראשונה את המנצח המצוין כריסטיאן אורוסנו מרומניה, ויחד איתו את זמרת הסופרן הכמעט "קבועה" שלנו, קלייר מגנאג'י, שהיא כוכבת בכל קנה מידה", אומר המנהל המוסיקלי של האנסמבל ברק טלומוסיף, "זוהי תכנית מגוונת ומרתקת, מצד אחד יש בה "להיטים" מאת מוצרט, ברטוק ובוקריני ומצד שני, יצירות נפלאות שפחות מבוצעות, כמו 'עד מתי' של יבגני לויטס ויצירתו של המלחין הרומני קונסטנטין סילבסטרי. צפוי לנו ערב מהנה ביותר".

מגנאג'י והאנסמבל מבצעים את יבגני לויטס וכן את פרק הסיום הסוחף – מהסימפוניה "ביתו של השטן" של בוקריני.

קונצרט מס' 3 – "ביתו של השטן"

 מנצח: כריסטיאן אורוסנו (רומניה).

סולנית: קלייר מגנאג'י – סופרן (ישראל)

בתכנית:
קונסטנטין סילבסטרי:
 שלושה קטעים לתזמורת כלי קשת.
יבגני לויטס: "עד מתי" לסופרן ומיתרים עפ"י טקסטים של יעקב ברזילי.
מוצרט: "אקזולטטה יובילטה" לסופרן ומיתרים.
בוקריני: סימפוניה ברה מינור "ביתו של השטן".
ברטוק: ריקודים רומניים.

"La casa del Diavolo"

Conductor: Cristian Orosanu (Romania)

Soloist: Claire Meghnagi (Soprano)

Program:

Constantin Silvestri: Three Pieces for Strings

Eugene Levitas: "Until When" for Soprano and Strings, on Texts by Yaakov Barzilai

Mozart: "Exultate Jubilate" for Soprano and Orchestra

Boccherini: "La casa del Diavolo", Symphony in D Minor

Bartok: Romanian Folk Dances

לרכישת כרטיסים:

תל אביב, מרכז ענב, מוצ"ש 3.3 בשעה 20:30

מחיר כרטיס:  רגיל 140 ₪| אזרח וותיק 125 ₪ | טלפון להזמנות: 054-6934439

כפר שמריהו, אולם וייל, יום ב' 5.3.2018 בשעה 20:30
מחיר כרטיס: 120 ₪ | 105 ₪ לאזרח וותיק | טלפון להזמנות : 054-6934439

ניתן לרכוש כרטיסים גם באתר:  www.soloists.co.il


המנצח כריסטיאן אורוסנו (רומניה), ביסס את פרסומו הבינלאומי לאחר מספר הופעות בכורה עם תזמורות חשובות בהן, תזמורת ה"טונהאלה" של ציריך, התזמורת הסימפונית הגרמנית של ברלין, ואחרות. במגזין הצרפתי Le Monde de la Musique נכתב עליו: "הוא ניצח עם חוש נפלא למשפטים המוסיקליים ולמבנה. ניצוחו של אורוסנו היה ללא דופי, עם דייקנות נדירה בסגנון, יותר אלגנטי ומרוכז מהנהוג". אורוסנו מנצח רבות בעיר מולדתו בוקרשט, עם רפרטואר רחב בתחום הסימפוני ובתחום האופראי. הוא מכהן כמנצח הבית של האופרה הלאומית של בוקרשט ושל בתי האופרה קלוז' ויאסי. מנצח הבית של התזמורת הפילהרמונית של בראשוב ומנהלה המוסיקלי של הקאמרטה של קרונשטט.

 

קלייר מגנאג'י, סופרן, בוגרת האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל אביב, המשיכה את לימודיה בבוסטון ובברלין. קלייר הופיעה בתפקידים ראשיים בבתי האופרה הלאומיים של פינלנד, אסטוניה, באופרה הישראלית, עיר המוסיקה בפריס, תיאטרון קאן ובסיור ההפקה הקומדיה השטנית בארה"ב לצד השחקן ג'ון מלקוביץ'. היא מרבה להופיע באולמות כמו: "המוזיקפריין" בוינה, הפילהרמונית ברלין, וויגמור הול והברביקן בלונדון, אולם "אליס טולי" בלינקולן סנטר, ואחרים. קלייר הוציאה שני דיסקים שזכו לשבחי הביקורות, הופעותיה הוקלטו לערוצי הטלוויזיה מצו, ארטה, רדיוBBC ורדיו צרפת, ונוספים. קלייר היא זוכת פרסים ומלגות, וייצגה את ישראל בתחרות היוקרתית BBC Cardiff Singer of the World וזכתה להצלחה רבה .

 

אנסמבל סולני תל-אביבזוכה פרס לנדאו לאמנויות הבמה לשנת 2015, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר, והוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראליים, לקדם סולנים ישראליים צעירים, ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר. האנסמבל הופיע עם גדולי הסולנים הבינלאומיים וזוכה לתגובות נלהבות ולשבחים של האמנים המופיעים איתו, של הקהל ושל הביקורת. האנסמבל הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם ה"קרנגי" בניו-יורק, ה"קונצרטהאוס" בווינה, אולם הפילהרמונית בסט. פטרסבורג והאמפיתאטרון "מרגיטזיגט" בבודפשט, השתתף בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים, ניגן בשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה וזכה במענקים ובפרסים רבים.

נגישות