המיסה הגדולה של מוצרט, קונצרט סיום העונה של הסדרה 'הכורלית הקטנה'

המיסה הגדולה של מוצרט – הקונסורט הישראלי ע"ש גארי ברתיני בו חברים מקהלת ברתיני, נגנים מהתזמורת הקאמרית הישראלית וזמרים סולנים יבצע יצירות של מוצרט בקונצרט סיום העונה של הסדרה "הכורלית הקטנה".


בתוכנית הקונצרט: יצירת המופת – המיסה הגדולה בדו מינור, מיזריקורדיאס דומיני למקהלה ותזמורת וסצינה ורונדו לסופרן, פסנתר ותזמורת.  על הקונצרט החגיגי ינצח רונן בורשבסקי.

"הכורלית הקטנה", הינה סדרה ווקאלית של מקהלת ברתיני במסגרתה היא מארחת מקהלות מובילות מהארץ ומהעולם, הרכבים תזמורתיים וסולנים.


המיסה הגדולה של מוצרט, קונצרט סיום העונה בסדרה "הכורלית הקטנה"
יום חמישי 28.6, אולם צוקר בהיכל התרבות ת"א, בשעה 20:00
מוצ"ש 30.6, אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים בשעה 21:00
בהשתתפות התזמורת הקאמרית הישראלית.

כרטיסים בת"א :
120-145 ₪. להזמנה בתל אביב לחצו כאן
כרטיסים בירושלים:
130 ₪. להזמנה: תיאטרון ירושלים – 02-5605755, בימות – 6226*

למנויים ובירורים: יערה – 054-5602714


"המיסה הגדולה של מוצרט" – קונצרט סיום העונה של הסדרה "הכורלית הקטנה" יתקיים בת"א באולם צוקר שבהיכל התרבות (28.6). לראשונה תצא הסדרה מגבולות ת"א והקונצרט יתקיים גם בירושלים באולם הנרי קראון שבתיאטרון ירושלים (30.6). את הקונצרט יקיים הקונסורט הישראלי ע"ש גארי ברתיני שבו חברים: מקהלת ברתיני ונגנים חברי התזמורת הקאמרית הישראלית וסולנים אורחים. על הקונצרט ינצח מנהלה המוסיקלי של מקהלת ברתיני, רונן בורשבסקי ויתארח בו הפסנתרן אילן לוין.
בתוכנית הקונצרט: יצירות של מוצרט ובהן: יצירת המופת – המיסה הגדולה בדו מינור למקהלה כפולה, 4 סולנים ותזמורת ק.427; מיזריקורדיאס דומיני למקהלה ותזמורת ק.222; סצינה ורונדו לסופרן, פסנתר ותזמורת ק.505. בקונצרט ישתתפו הסולנים: אלה וסילביצקי – סופרן, הילה פליטמן – סופרן, איתן דרורי – טנור, עדי עזרא – טנור; חגי ברנזון – בס.

הקונצרט, החמישי במספר העונה, חותם את העונה הראשונה של הסדרה "הכורלית הקטנה" בה מארחת מקהלת ברתיני מקהלות ואנסמבלים מובחרים מהארץ ומהעולם. בקונצרט זה ירצה המאסטרו רונן בורשבסקי על יצירותיו המקהלתיות של מוצרט. המיסה הגדולה בדו מינור נחשבת לאחד משיאי היצירה שלו אף על פי שמוצרט לא השלים את כתיבתה וחסרים בה שני פרקים. מוצרט החל בהלחנתה עם נישואיו לקונסטנצה. אביו של מוצרט, ליאופולד, שהיה בעל השפעה גדולה על חייו, התנגד לנישואים. בני הזוג נסעו לבקר את האב בזלצבורג בניסיון להטות את ליבו אולם מאמציהם כשלו. לקראת תום ביקורם בעיר בוצעה היצירה בבכורה כשקונסטנצה שרה את תפקיד הסופרן.

מקהלת ברתיני
סולנים: אלה וסילביצקי (סופרן), הילה פליטמן (סופרן), איתן דרורי – בקונצרט בתל אביב (טנור), עדי עזרא – בקונצרט בירושלים (טנור) חגי ברנזון (בס)
אילן לוין, פסנתר
מנצח
רונן בורשבסקי
בתוכנית:
מוצרט
מיזריקורדיאס דומיני למקהלה ותזמורת ק.222
מוצרט
סצינה ורונדו לסופרן, פסנתר ותזמורת ק.505 עם הסולנית אלה וסילביצקי.
מוצרט
המיסה הגדולה בדו מינור למקהלה כפולה, ארבעה סולנים ותזמורת ק.427


Mozart's Great Mass – Final Concert for the season in "The Little Choral Music Series"

Thursday, 28.6, Zucker Hall, Heichal Hatarbut, Tel Aviv at 20:00
Saturday 30.6, Henry Crown Hall, Jerusalem Theatre at 21:00
With:
Israel Chamber Orchestra

The Bertini Choir
Soloists: Alla Vasilevitsky (soprano), Hila Plitmann (soprano), Eitan Drori – in Tel Aviv(tenor), Adi Ezra – In Jerusalem (tenor), Hagai berenson (bass)
Ilan Levin, piano
ConductorRonen Borshevsky
Program
Mozart
Misericordias Domini for choir and orchestra K.222
Mozart
Scene and Rondo for Soprano, piano and orchestra K.505 with soloist Alla Vasilevitsky.
Mozart
Great Mass in C minor for double choir, four soloists and orchestra k.427
Tickets in Tel Aviv:
120-145 NIS. Orders: www.bertini.co.il/tickets
Tickets in Jerusalem
130 NIS. Orders: Jerusalem Theatre box office 02-5605755, Bimot *6226

More info: Yaara: 054-5602714


מקהלת ברתיני בניהולו המוסיקלי של רונן בורשבסקי, היא גוף הא-קפלה הקבוע של זמרים חברי המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני (ע"ר)*, המונה  כ- 25 חברים, זמרים בעלי נסיון רב, חלקם מורים למוסיקה ומוסיקאים מקצועיים. המקהלה, מתמקדת בביצוע רפרטואר א-קפלה מכל התקופות: הרנסאנס, הבארוק, הקלאסיקה, הרומנטיקה, מוסיקה מודרנית, עממית, יהודית וישראלית. המקהלה מקיימת גם פרוייקטים משותפים עם תזמורות קאמריות, כמו כן המקהלה הופיעה בתכניות א-קפלה מגוונות ברחבי הארץ ובפסטיבלים בירושלים ובאבו גוש. קיימה מספר סיורי קונצרטים בחו"ל ביניהם באיטליה ,פראג, וינה, וצרפת, שם ביצעה בין היתר את הפרוייקט המיוחד שייזמה – "קרובים במזרח", שילוב מוסיקה ערבית ומזרחית עם מוסיקה מקהלתית. תקליטור של פרוייקט זה ייצא לאור בשלהי 2017

אלה וסילביצקי, מהבולטות בזמרות הסופרן הישראליות כיום. עלתה לישראל מרוסיה. במהלך לימודיה זכתה בפרסים רבים והופיעה בקונצרטים וברסיטלים ברוסיה, גרמניה, איטליה, צרפת ויפן. מאז עלייתה ארצה השתתפה בסדנת האופרה של המכון הישראלי ללמודי הזמרה. זכתה במלגות רבות. היתה חברה באופרה סטודיו של האופרה הישראלית. שרה בהפקות התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הקאמרית הקיבוצית, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון וכן עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע. שרה כסולנית באופרה הישראלית החדשה, ומרבה להופיע גם עם הרכבים קאמריים ובליווי פסנתר.

הילה פליטמן, זמרת סופרן ילידת ירושלים. מתגוררת בשנים האחרונות בלוס אנג'לס. למדה בתיכון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ובגיל 17 יצאה להמשך לימודי המוסיקה בבית הספר הגבוה ג'וליארד בניו יורק. היא התבלטה בביצוע מוסיקה חדישה ואף זכתה בפרס סוני על תרומה יוצאת דופן לאמנויות הווקאליות, וכן בפרס הטוני על ביצוע יצירתו של ג'ון קוריולאנו "מיסטר טמבורין" המבוססת על שירים של בוב דילן (2009). הילה פליטמן הופיעה עם תזמורות חשובות ובהן הסימפונית של שיקאגו, הפילהרמונית של לוס אנג'לס, הפילהרמונית הישראלית, תזמורת אורפיאו, ועם מנצחים כקורט מזור, סלונן, אלסופ ורבים אחרים.

איתן דרורי נמנה עם זמרי הטנור הישראלים הבולטים. היה ממקימי אנסמבל "נביאי הקווינטה", חבר במיתר סטודיו אופרה של האופרה הישראלית, שר כסולן עם מרבית התזמורות המובילות בישראל, וזכה במלגות קרן רונן, המכון הישראלי לאמנויות הזימרה ומלגת אלי לאון. באופרה הישראלית מילא תפקידים רבים ובין היתר באופרות דון קרלוס, חליל הקסם, החטיפה מן ההרמון, מקבת, נשף המסיכות ועוד.

עדי עזרא – טנור, תלמיד בכיתת הגב' דנה גלזר, בבית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן- מהטה באוניברסיטת תל אביב. הופיע כסולן בהפקות האקדמיה.

חגי ברנזון – בס, תלמידה של הגב' אפרת בן נון בבית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב. הופיע כסולן עם מקהלת "עמק חפר" בניצוחו של שמעון לב טוב ושל מקהלת ברתיני בניצוחו של רונן בורשבסקי.

אילן לוין, פסנתרן. הופיע ברסיטלים, בקונצרטים קאמריים ובהקלטות לתחנות רדיו בישראל, באירופה ובארה"ב. את לימודיו לתואר שני ושלישי השלים בבית הספר למוסיקה איסטמן ברוצ'סטר שבמדינת ניו-יורק. בשנות שהותו בארה"ב השתלב אילן היטב בחייה המוסיקליים התוססים של העיר רוצ'סטר בה למד. הוא יסד סדרת קונצרטים מצליחה באחד מבתיה ההיסטוריים של העיר שם הופיע עם כמה מבחירי המוסיקאים הפועלים בה. כמו כן הופיע ברסיטלים במדינות רבות ברחבי ארה"ב. כיום נמנה על הסגל האקדמי של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.


המשך העונה:
28 ביוני , 20:00, אולם צוקר היכל התרבות תל אביב
המיסה הגדולה של מוצארט ועוד. הקונסורט הישראלי ע"ש גארי ברתיני – מקהלת ברתיני ביחד עם התזמורת הקאמרית הישראלית וסולנים, בניצוחו של רונן בורשבסקי, תסיים את עונת הקונצרט של הכורלית הקטנה בקונצרט חגיגי במיוחד. בהשתתפות: אלה וסילביצקי והילה פליטמן – סופרן ואילן לוין- פסנתר.

 

נגישות