האופרה הירושלמית מציגה: כך עושות כולן

האופרה הירושלמית מעלה עיבוד עכשווי ומקורי של האופרה כך עושות כולן אופרה מאת מוצרט, לליברית של לורנצו דה פונטה (וינה, 1790), בבימוי מלא של הבמאי ארי טפרברג, בשיתוף התזמורת הסימפונית אשדוד, תחת שרביטו של מאסטרו עומר אריאלי. בהשתתפות זמרי האופרה הירושלמית וביניהם: אלינור זון, אלכסנדרה קוגלביץ, אושרי שגב, גבריאלה ריביס, דניס סדוב ומימה מילוא. המופע יתקיים בשני מועדים בתיאטרון ירושלים והשלישי יתקיים במרכז לאומנויות הבמה באשדוד.


"ההפקה הקרובה של האופרה הירושלמית הינה עיבוד עכשווי לאופרה הפיוטית והנוקבת, אשר מפנה את המבט אל מאחורי הקלעים של התיאטרון, שם נחשפים גם הסודות המפותלים המסתתרים מאחורי ההצגה שנקראת זוגיות, אהבה ותשוקה." מספר הבמאי ארי טפרברג על ההפקה הקרובה ומוסיף, "ב'כך עושות כולן', הדמויות מוצאות את עצמן ניצבות אל מול כל מה שחשבו שהוא יציב ואיתן, רק כדי לגלות שהוא הפכפך ונתון לשינויים כמו המים, הרוח והלב".

האופרה מספרת על שני מעריצים נלהבים שניגשים בסוף הצגת אופרה אל מאחורי הקלעים כדי לברך את בנות זוגם – הסולניות המפורסמות. בדרך הם פוגשים את במאי האופרה שמזהה את אהבתם התמימה והעיוורת, ומחליט ללמד אותם שיעור על אהבה ונאמנות.

האופרה הירושלמית נוסדה בשנת 2011 במטרה להקים בירושלים אופרה איכותית, לקדם אמנים ירושלמים, לטפח את כשרונותיהם, לשפר את יכולותיהם וליצור גרעין אמנותי ירושלמי לאופרה. האמנים הצעירים נהנים מהדרכה קבועה של אמני מוסיקה, שירה ובמה ברמה בינלאומית, ומופיעים בהפקות השנתיות לצד אמנים ותיקים ומנוסים. עד כה הוצגו במסגרת האופרה מספר הפקות גדולות: הנזל וגרטל (2018), חליל הקסם (2017), הספר מסביליה (2016), מאדאם באטרפליי (2015), נישואי פיגרו (2014) ודון ג'ובאני (2013), לצד מספר הפקות קטנות.


כך עושות כולן – ירושלים: יום שבת 15/12 וראשון 16/12, בשעה 20:30, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים
להזמנת כרטיסים: אתר בימות 6226*, www.bimot.co.il או בקופת תאטרון ירושלים:  www.jerusalem-theatre.co.il / טלפון:  02-5605755
מחיר כרטיס: 160 – 225 ש"ח. הנחות לזכאים.

אשדוד: יום רביעי 19/12, בשעה 20:30, המשכן לאומנויות הבמה.
להזמנת כרטיסים: המשכן לאומנויות הבמה באשדוד , www.mishkan-ashdod.co.il, טלפון 08-9568111
מחיר כרטיס: 160 – 225 ש"ח. הנחות לזכאים.


צוות ההפקה:
מנהל מוסיקלי ומנצח:   עומר אריאלי
במאי: ארי טפרברג.
יועץ אמנותי: גבריאלה ריביס.
התזמורת הסימפונית אשדוד
מקהלת האופרה הירושלמית
זמרים ראשיים: אלינור זון (פיורדיליג'י), אלכסנדרה קובלביץ  (דורהבלה), אושרי שגב (פרנדו ), גבריאלה ריביס (גוליאלמו), דניס סדוב (דון אלפונסו), מימה מילוא (דספינה)
מעצבת תפאורה: שני טור.
מעצבת תלבושות: שירה וייז.
מעצב תאורה: נדב ברנע.
עוזר במאי: אהוד ורדי.
יועצת מוסיקלית: דיאנה צליוביץ'.
מפיקה ראשית: סמדר כהן-רוזנפלד.
מתאם המקהלה: דוד קובנסקי.
הנהלת האופרה הירושלמית :פרן ברניס, יו"ר הוועד המנהל/ עומר אריאלי, מנהל מוסיקלי, מנצח, מייסד/ מנון ויצמן, מפיקה, מייסדת/ אפרים חמיאל/  ליאורה נחמני.

נגישות