"הכל זהב" – מגוון אירועים סביב הנושא "זיקנה בחברה הישראלית"

תיאטרון קליפה יציג במהלך חודש יוני בביתו החדש קליפה 37 מגוון אירועים סביב הנושא "זיקנה בחברה הישראלית", נושא אשר נבחר ברוב קולות ע"י הקהל באירוע הפתיחה של קליפה 37 ובסמוך להחלטת הממשלה להעלות את תקציב הזקנה בשישה שקלים בלבד. בין הנושאים אשר נעסוק בחודש זה: פחד מזקנה, השתקפות פניה של הזקנה באמנות הישראלית העכשווית, מיניות, אלצהיימר ועוד.

כל ההכנסות מאירועי החודש יתרמו לעמותה לעזרה מיידית לניצולי שואה (ע"ר).

בין המשתתפים: זאב טנא, דניאל יצחקי, גרי יוחבץ, ננסי שניידר, עיינה פרידמן, דינה בליך, יערה לוקץ', לימור גרוברמן, יובל וילנר, עידית הרמן, אריאל ברונז, תלמה דין, מירי לרמן-באר, דניאל לוז, יוספה בת גד, רינה ברוך, שרון קנטור, זויה ברנשטיין, עודד צדוק, דריו (דוד) ישראל, גלית ליס והקבוצה, שרון קנטור ועוד.


מחיר כרטיס: יותר משישה שקלים  והנוכחים יוזמנו לתרום כפי רצונם. כל ההכנסות מהאירועים יתרמו לעמותה לעזרה מיידית לניצולי שואה (ע"ר) ניתן להירשם לאירועים במייל: production@clipa.co.il או לרכוש כרטיס במקום.

הכל זהב, 6 ליוני – 3 ביולי 2018,  "קליפה 37", הרב קוק 37 כרם התימנים, תל אביב, לפרטים נוספים: 03-6399090 או באתר תיאטרון קליפה.

בין האירועים הבולטים בחודש זה:

"למבוגרים בלבד" – ניסוי תיאטרלי החוקר את היחס בין זקנה ומיניות

יום שלישי ה- 21.6.18 בשעה 20:00

ניסוי תיאטרלי המתרחש כולו על סט צילומים של סרט כחול, בכיכובן של שחקניות ושחקנים בני הגיל השלישי, עבורם מיניות היא לא מילה גסה. הניסוי קורא תיגר על התקינות הפוליטית ומתנגש חזיתית עם איסורים, נורמות חברתיות וסטיגמות המאפיינות זיקנה ומיניות.
תהליך הצילומים של הסרט, בכיכובם של בני הגיל השלישי ובבימויו של אריאל ברונז, מעורר בצופים צחוק גדול לצד דילמות מוסריות, ופותח צוהר לשיח עכשווי רלוונטי ובלתי מצונזר על הזכות לחוות ולהפגין מיניות בכל גיל.

משתתפים: ננסי שניידר, דורותה ביאלס, מירי לרמן- באר, יוספה בת גד, דניאל לוז, דוד דריו ישראל ואריאל ברונז

מיועד לגילאי 18 ומעלה."הכול זהב בלילה הלבן" – תערוכה רב תחומית, הופעות, מסיבה ועדלאידע

אוצרים: עידית הרמן ואריאל ברונז

יום חמישי ה-28.06.18 החל משעה 20:00

אירוע הנעילה החגיגי שיחתום את אירועי חודש "זיקנה בחברה הישראלית" יתקיים כחלק מאירועי לילה לבן של עיריית תל אביב.

באירוע תוצג תערוכת אמנות של האמן גרי יוחבץ, קטע מתוך עבודת המחול !GO מאת גלית ליס ובהשתתפות עשר רקדניות בנות הגיל השלישי, מיצב סאונד מאת יובל וילנר, מיצב וידאו מאת דניאל יצחקי, וידאו ארט מאת עיינה פרידמן, השחקניות יערה לוקץ', לימור גרוברמן, אנטון אברמוב, זויה ברנשטיין ועודד צדוק, הופעה של זאב טנא עם שירים מאלבומו "צעיר אני כבר לא אמות" ולסיום מסיבה עם dj D-Vana


עד השעות הקטנות של הלילה (כי הלילה עוד צעיר). "השישי לשישי"

הרצאה, הצגה ובינגו

יום שלישי 6.6.18 בשעה 19:30

הרצאה על השתקפות פניה של הזקנה באמנות הישראלית העכשווית.

תועבר ע"י ד"ר עיינה פרידמן – אוצרת תערוכות אמנות, אמנית, מרצה וסופרת.

ההצגה "בינגו" – מופע קומי המזמין את הקהל להשתתף בערב בינגו בדיור מוגן בהנחיית איה ומימי, דיירות הבית. איה סובלת מניוון שרירים, מימי מאלצהיימר. יחד הן מעבירות את הזמן עם הקהל עד ש"הוא" יגיע לבקר. מנסות להילחם בקשיים הבריאותיים כדי להנחות את הערב בהצלחה, וכדי לנצח האחת את השנייה בקרב על המטפלת הצמודה.

שחקניות: יערה לוקיץ' ולימור גרוברמן.


שיעור דרמה ותנועה – העשרה לגיל השלישי במרכז צוקר – בית יום לגיל הזהב

יום שלישי ה-19.6.18 בשעה 11:30

מרכז צוקר, רחוב רש"י 48, תל אביב
הכניסה חופשית


תיאטרון קליפה ביחד עם מרכז צוקר מזמינים את אוכלוסיית הגיל השלישי לשיעורי נסיון בשיטת הג'יירו והתיאטרון. השיעור יחל בחימום ג'יירו קצר והיכרות עם השיטה ולאחר מכן שיעור דרמה ואלתור.

ג'יירו הינה שיטה העוסקת במבנה של הגוף, המכניקה של השרירים והעצמות, המערכות הפנימיות בגוף ורקמות החיבור ביניהן, ומתמקדת בחיבור של הנשימה לכל אלו.

שיעור תיאטרון מוגזם עם אריאל ברונז, במהלכו נטעם ונתנסה בתיאטרון העכשווי, תיאטרון המדוכאים והתיאטרון המוגזם.

מדריכים:

אירית קירש – מורה ומאמנת ג'יירו.

אריאל ברונז – במאי, מחזאי, שחקן ושייקספיורלוג.


"הטרקטור בארגז החול" – לגילאי 3-7

יום שלישי ה-3.7.18, בשעה 17:30

שעת סיפור ויצירה לסבים ולסבתות, לנכדים ולנכדות בהנחיית שרון קנטור

תיאטרון קליפה גאה להזמין סבתות וסבים יחד עם נכדות ונכדים לשעת סיפור ויצירה עם הסופרת ואשת הרדיו שרון קנטור.

כאשר טרקטור שעבד קשה במשך שנים באדמת הכפר מזדקן, הוא מודח מכל תפקידיו עד שהדוד אהרון, החלוץ הוותיק ושותפו הנאמן, עוזר לו לשוב ולנוע בשבילי הכפר – הפעם עם ייעוד חדש.
סיפורו הקלאסי של מאיר שלו עוסק ביחס לזקנה על רקע עבודת האדמה.


קליפה 37 – גלריית תיאטרון עכשווי, פרפורמנס ואמנות מיזם אומנותי-חברתי-חדשני והבית החדש של תיאטרון קליפה בכרם התימנים בת"א.

קבוצת תיאטרון קליפה הוקמה ב – 1995 והינה מפורצי הדרך בתחום התיאטרון החזותי, הפרפורמנס והתיאטרון האימרסיבי בארץ ובעולם. במהלך שנות קיומה יצרה קליפה עשרות מופעים, שיתפה פעולה עם גורמי תרבות מרכזיים והשתתפה בפסטיבלים בינלאומיים רבים.

נגישות