המופע מתכננת חופשה מעצמי – בודקת עלויות / בתיאטרון קליפה

המופע מתכננת חופשה מעצמי – בודקת עלויות, יצירה אוטוביוגרפית וחשופה מאת אורין יוחנן יחד עם עידית הרמן. "רגע לפני שהוא מת, כשהבנתי מה הולך לקרות, קפאתי. הכל המשיך לזוז סביבי כמו במציאות מדומה. אבל לא יכולתי לעשות כלום."
דימה טולפנוב, בן זוגה לחיים וליצירה של עידית הרמן, נפטר בטרם עת באופן פתאומי. היעדרו שמט את הקרקע מתחת לתפישות האמנותיות והשקפת העולם שלה. היוצרת אורין יוחנן שואלת- ״כיצד ניתן עוד להכיל את הריק״?


מתכננת חופשה, בודקת עלויות. מוצ"ש ה-11.8 וה-18.8 וביום ה' ה-30.8, שעה 20:30
"קליפה 37", רח' הרב קוק 37 תל אביב
70-50 ש"ח, להזמנת כרטיסים – 03-6399090 או באתר תיאטרון קליפה.


"מתכננת חופשה מעצמי. בודקת עלויות", עבודתה של יוחנן, היא יצירה שמתקיימת בתוך הריק הנפער כתוצאה מאובדן. זהו דיאלוג בימתי חשוף בין יוחנן- יוצרת רב תחומית בקבוצת קליפה, להרמן, המנהלת האמנותית שלה. במופע זה התהפכו היוצרות, והרמן, אשר ליוותה עד כה את יוחנן ביצירותיה הקודמות, משתתפת ביצירה של יוחנן כחומר בידי היוצר.


העבודה מתמקדת בפער שנוצר ברגע הטראומה, בו נדמה שהכל קופא סביבך ואין לך יכולת לנוע. מדובר בשניות ספורות, אך הנפילה הזו מחוץ לזמן שוברת את תפישת עולמך בכך שהיא מפילה אותך, פיזית כמעט, אל הריק האינסופי בו אנו מתקיימים – וחושפת את פריכות הקרום שאנו קוראים לו ״מציאות״.

"הרמן היא מעין כלי שביר שיוחנן עוטפת כדי לשמור אותה שלמה… לצד מאמציה של יוחנן להסיר את הניילון והתעקשותה של הרמן להשאיר את החלל מכוסה בו, מתחדדת התובנה עד כמה הניסיון למלא את החלל מגלם בתוכו פחד גדול; לא רק מלהישאר שבורים אלא גם מלהמשיך הלאה כשלם חדש." -עידית סוסליק, "העין העכשווית"

היוצרים

יוצרת ומשתתפת – אורין יוחנן
פרפורמרית שותפה ליצירה – עידית הרמן
יוצר פסקול – גל הוכברג
עיצוב תאורה – אמיר קסטרו
ליווי אמנותי – ארז מעיין וענת כ"ץ
בסיוע אגף התרבות והאמנויות, המחלקה לאמנויות, עיריית תל אביב-יפו, וקרן יהושע רבינוביץ לאמנויות תל אביב. בתמיכת פסטיבל אינטימדאנס.

על היוצרות:

אורין יוחנן (1985)
יוצרת רב תחומית בתנועה, כתיבה, ציור, פיסול ועיצוב.
בין יצירותיה:
Shoot Me (2017), I-Dare-U (2016), More or Less Is More (2016), The Being Herd (2015)
"כימרה" (2015), "ללא קשר דם לעולם״ (2014), "חדר מלחמה" (2014), "ים-יבשה" (2014) ועוד.

רקדה בלהקת המחול הקיבוצית (2006-2010) ובלהקת "הפרויקט" של בית האופרה הישראלית 2010-2011, בהן ביצעה תפקידי מפתח ביצירות בינלאומיות. חברת קבוצת תאטרון קליפה.

החל מ-2011 יוצרת במדיומים מגוונים באופן עצמאי, בנוסף לעבודה משותפת עם כוראוגרפים רבים.
זוכת המקום הראשון בתחרות ע"ש מיה ארבטובה לבלט (2002) ופרס שרת התרבות לרקדנית מבצעת (2014) ומלגות יצירה מטעם מפעל הפיס (2016) וקרן תרבות אמריקה-ישראל (2001-2004). מלמדת בלט, מחול עכשווי, עבודת ריצפה, אימפרוביזציה ורפרטואר, ומלווה תלמידים מקצועיים לקראת אודישנים.
פיינליסטית בתכנית "רק רוצים לרקוד" 2017

 

עידית הרמן (1971)
למדה מחול וכוריאוגרפיה. יצרה והשתתפה בפרויקטים רבים בתחום המחול והתיאטרון בבלגיה ובהולנד, שם פגשה את דמיטרי טולפנוב. השניים הקימו את תיאטרון קליפה בת״א, שם יצרו עשרות מופעים שזכו להכרה בארץ ובעולם, וגיבשו שפה תיאטרונית ייחודית.

ייסדה וניהלה את פסטיבל התיאטרון הבינלאומי "קליפה אדומה". תחת ניצוחה זכה התיאטרון בפרסים חשובים בישראל ובעולם, ביניהם פרס רוזנבלום, נבחר הקרן למצוינות בתרבות, פרס שטרנפלד לתיאטרון ופרס התיאטרון הישראלי להצגת הפרינג' הטובה ביותר.

כיום עידית המנהלת האמנותית של תיאטרון קליפה. מביימת ומעצבת את רוב מופעי הקבוצה ומשתתפת בחלקם. בין עבודותיה: הפרפורמנס "Forever\מעבר", "מתקן 27", "תרבות בפריפריה" וההצגות "אורפאוס של הפרברים", "פרדייז" ועוד.

נגישות