הסרט "שתיקה רועמת" – The silent revolution

שתיקה רועמת הוא סיפור אמיתי על אירוע דרמטי מימי המלחמה הקרה. מבוסס על ניסיונו האישי וסיפורו של דיטריך גארסטקה, אחד מ – 19 תלמידים שהפנו נגדם את כל מוסדות החינוך במזרח גרמניה, בעקבות פעולה אנושית אחת.
לארס קראומה, הבמאי עטור הפרסים, (ביניהם, פרס הקולנוע הגרמני בשנת 2016 עבור "האמת של פריץ באואר"), קיבץ לסרטו חבורה של שחקנים מהצעירים המובילים והמוכשרים בקולנוע ובתיאטרון בגרמניה לצד שחקנים מוכרים ומבוססים.

שנת 1956, במהלך התגנבות לקולנוע במערב ברלין, נחשפים תיאו וקורט לתמונות מהמרד ההונגרי בבודפשט. עם שובם למזרח ברלין, הם מצליחים לשכנע את חבריהם לתיכון לקיים דקת דומייה ספונטנית לאות סולידריות עם קורבנות ההתקוממות. מחווה זו מכה גלים הרבה יותר משציפו והתלמידים הופכים לכלי משחק פוליטי בגרמניה המזרחית הטוטליטרית. בעוד מנהל התיכון מנסה לתרץ את המעשה כאקט של שובבות נעורים, שר החינוך מכריז על הפעולה כאקט של מרי. הוא דורש לקבל לידיו את שמו של העומד בראש המרד, אך התלמידים מחליטים לדבוק יחד, בהחלטה שתשנה את חייהם לנצח.


אודות הבמאי לארס קראומה
יליד 1973, עבד כיועץ בחברת פרסום וצלם. בין השנים 1994 עד 1998 למד באקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה בברלין. הסרט הראשון שהפיק זכה בפרס בפסטיבל הבינלאומי בטורינו איטליה, סרט הגמר שלו זיכה אותו בפרס בתחרות גרימי.
סרט הבכורה שלו היה בשנת 2001 "ויקטור פוגל, איש פרסום", סאטירה קומית על עולם המדיה, אחריו צילם סרטים לטלוויזיה כולל פרק בסדרה המצליחה "טאט-אורט" (זירת הרצח). בשנת 2005 הוקרן במסגרת הפנורמה בפסטיבל ברלין סרטו "אין שירים על אהבה". ב- 2006 זיכה אותו סרטו "בוקר טוב מר גתה" בפרס הבימוי בתחרות שידורי הטלוויזיה. במהלך השנים הבאות קנה לעצמו שם כבמאי פרקי הסדרה "טאט-אורט" שבימויים זיכה אותו בפרסים ומועמדויות לפרסים.
סרטו "האמת על פריץ באואר" הוקרן בבכורה בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בלוקרנו שוויץ. סיפורו של התובע הגרמני-יהודי שרדף את אייכמן למרות התנגדות רבה ויזם את משפטי אושוויץ השניים בשנות השישים. הסרט זכה בפרס הקהל בפסטיבל ובשלל פרסים נוספים: הפרס של הסן, פרס הקולנוע הבווארי ו – 6 פרסי לולה (האוסקר הגרמני), ביניהם פרס הבימוי והתסריט ללארס קראומה. בסרטו הבא "חגיגה משפחתית" משנת 2015 הופיעו מיטב שחקני גרמניה, חלקם המשיך עמו לסרט "שתיקה רועמת". הוא עיבד את מחזהו של פרדיננד פון שיראך "טרור" (המוצג בימים אלה בתיאטרון הקאמרי) לטלוויזיה. העיבוד שהוצג בשידור חי זיכה אותו פרס הטלוויזיה הגרמנית לבמאי הטוב ביותר.

לצפייה בטריילר

נגישות