הסרט "תיק נעדר" – Fleuve noir

דני, בנה בן העשרה של משפחת ארנו, נעלם. על חקירת ההעלמות מופקד בלש המשטרה המוזנח ,הקפריזי, השתיין הבלתי צפוי פרנסואה ויסקונטי, אותו מגלם נהדר השחקן Vincent Cassel.
הבלש פרנסואה שאשתו עזבה אותו חוקר את העלמות דני הנער הצעיר תוך כדי ניסיון לתקן את מערכת היחסים עם בנו דניס בן ה-16, מרדן שככל הנראה מסובך בעברות סחר בסמים.


השחקן  Romain Duri משחק בהופעה מרשימה את הדמות של יאן בלאל המורה לצרפתית של דני הגר בשכנות למשפחת ארנו. כאשר הוא שומע את דבר העלמות הנער הוא מציע לבלש את עזרתו. עזרה המסבכת ומפתלת עוד יותר את העלילה.

על כל אלה מאפילה הדמות המיוסרת של סולנג' ארנו אמו של דני הנעדר, אותה מגלמת בהופעה בלתי נשכחת השחקנית הנהדרת Sandrine Kiberlain.

העלילה המתפתלת המבוססת על פי ספרו המצליח של דרור משעני, ההפתעות הבלתי צפויות והדרך המיוחדת בה נחשפת האמת יוצרים יצירה קולנועית מהנה וראויה.


אודות הסופר דרור משעני
סופר ישראלי, נולד בחולון בשנת 1975. בנו של מרדכי משעני חבר הכנסת לשעבר. בעל תואר ראשון במשפטים ובספרות מאוניברסיטה העברית, תואר שני מאוניברסיטת בן גוריון בנגב בספרות והוא מלמד בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב. הוא כתב מספר ספרי מתח עם דמותו של הבלש אברהם אברהם. אחד מהם הוא "תיק נעדר, חקירה ראשונה" שעליו מתבססת עלילת הסרט. ספריו של משעני יצאו בשפות רבות וזכו להצלחה גדולה בצרפת, בגרמניה, בארצות הברית, בבריטניה, באיטליה, בפולין, בשוודיה, בדנמרק, בנורווגיה, בהולנד, בפולין, ברוסיה, בצ'כיה, בברזיל ובספרד (גם בספרדית וגם בקטאלנית). בנובמבר יראה אור ספר חדש של משעני "שלוש", שכבר זכויות התרגום שלו נרכשו בכמה מדינות.


שחקנים
פרנסואה ויסקונטי:        ונסן קאסל                  Vincent Cassel
יאן:                                רומן דוריס                  Romain Duris
סולנג' ארנו:                  סנדרין קיברלן            Sandrine Kiberlain
לולה:                          אלודי בושז                 Élodie Bouchez
מרק:                          שרל ברלן                   Charles Berling
מארי:                        לורנה תלייה                 Lauréna Thellier


יוצרים
במאי:                            אריק זונקה                        Erick Zonca
תסריט:                         אריק זונקה                        Erick Zonca
לו דה פנג'ב סיניולה        Lou de Fanget Signolet
צילום:                            פאולו קרנרה                  Paolo Carnera


113 דקות, צרפת / תרגום לעברית.


נגישות