"כשבטהובן פוגש את פיאצולה" – קונצרט

"כשבטהובן פוגש את פיאצולה" – קונצרט שלישי בסדרה 'קאמרי בצהרי שישי של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון.

29.12, יום שישי בשעה 12:30, היכל התרבות ראשון לציון.
מחיר כרטיס: 60 ₪. טל' להזמנות כרטיסים: 03-9484840 או דרך אתר התזמורת.

בהשתתפות נגני התזמורת ונגנים אורחים.

איגור פרוג ומיכאל פביה – כינורות,
ליאוניד שפייר – ויולה,
נעה חורין – צ'לו (נגנית אורחת),
גיא תובל – קונטרבס,
אלכסנדר איוונוב – פסנתר (נגן אורח),
אדוארדו אברמסון – בנדונאון (נגן אורח).

בתוכנית:

בטהובן – שלישיה בדו מינור אופ.1 מס.3 לכינור, צ'לו ופסנתר

פיאצולה – 3 פרקים מתוך "חמש תחושות טנגו" לבנדונאון ורביעיית כלי קשת

"חורף" מתוך "עונות השנה בבואנוס איירס" לשלישיית פסנתר

סלגן – "באש הקטנה"

דה קארו – "בואדו"

קנצ'לי – "במקום טנגו"


אדוארדו אברמסון

אדוארדו אברמסון נולד ב–1954 בארגנטינה. בוגר קונסרבטוריון "חואן חוסה קסטרו" בבואנוס איירס בהתמחות בניצוח מקהלות. ניצח במוסדות הקהילה היהודית ומחוצה לה, על קונצרטים של מוסיקה קלאסית ועממית. הוא ייסד את "קונסורט בואנוס איירס" קבוצה כלית-קולית שהתמחתה ברפרטואר מן הרנסנס.

עלה לישראל ב – 1986 והמשיך את הקריירה שלו כמנצח מקהלות. ב–1987 הצטרף כזמר למקהלת "זמרי קמרן". ב–1991 השלים התמחות כמנצח באקדמיה "רובין" בירושלים. ב-1994 נצח בצ'ילה על שני קונצרטים של מוסיקה יהודית. ב–1995 יסד את אנסמבל "טנגו בר" אשר הופיע ברחבי הארץ ובחו"ל.
אברמסון התמחה בנגינה בבנדוניאון בפריז עם סזאר סטרוסיו וכן השתתף בכיתות אמן בבואנוס איירס. ב  1998 הקים את "אנסמבל לטינואמריקה", עמו ביצע קונצרט מיוחד לזכר הזמרת ילידת צ'ילה ויולטה פארה. האנסמבל הופיע גם ב"מיסה קריאולה" של א. רמירז.

אברמסון הופיע כסולן בנדוניון עם הרכבים ותזמורות שונות כמו האנסמבל הקולי הישראלית, "מוסיקה נובה", הסימפונייט באר שבע, התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הקאמרית רמת גן, הסימפוניט רעננה, התזמורת הקאמרית הקיבוצית ועוד.

בשנת 2000 הופיע כסולן בנדוניון בפסטיבל ישראל, בקונצרט שהוקדש ליצירות פיאצולה.

הופיע כסולן בנדוניון בבכורה הישראלית של המיסה טנגו מאת לויס בקלוב, עם מקהילת האקדמיה מבודפשט, התזמורת הסימפונית ירושלים ” רשות השידור” עם המנצח גאבור הולרונג. בשנת 2006 הוזמן לנגן בפריס ובמדריד עם התזמורת של האוניברסיטה האוטונומית ממדריד, וניגן קונצרטים בארגנטינה, גרמניה, שוויץ, וספרד וישראל יחד עם נגן הגיטרה ויקטור ויליאדנגוס.

בשנה אחרונה הופיע אדוארדו יחד עם נגן הבנדוניון פבלו מיינטי עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון בקונצרט טנגו עם המנצח סטיבן ד'אגוסטינו. השנה הופיע אדוארדו ביפן עם נגן הגיטרה לאונרדו ברבו. אדוארדו מרבה להופיע כסולן בנדוניון עם קבוצת שונות בארץ ובחו"ל.

כעת מכאן כמורה לגיטרה ומנצח תזמורות כלי נשיפה במרכז לאומנויות "יד חריף" שבמועצה אזורית מטה יהודה,וכמנצח מקהילת "צלילי זהב" במרכז קהילתי בגילו, ירושלים.

 

נגישות