מדעי הסיכון – סדרת מפגשי ערב במסגרת התערוכה 'על הקצה' במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים.

במסגרת התערוכה 'על הקצה', המתארחת במוזיאון לזמן מוגבל כחלק מאירועי עונת תרבות ישראל-צרפת, מזמין אתכם מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים לסדרת מפגשי ערב למבוגרים (האירועים  מתאימים לגילאי 18+) שיתקיימו החל מסוף אוקטובר 2018 בשלושה ימי רביעי 31.10 – 7.11 – 14.11 החל מהשעה 19:15 .

במסגרת הסדרה יוצגו בכל מפגש סיכונים וסיכויים מזוויות שונות בתחומים שונים. בסדרה 3 מפגשים בשיתוף והנחייה של גיל מרקוביץ', בעלת הפודקאסט 'המעבדה' של 'כאן-תרבות'. משתתפי הסדרה ייהנו מסיורים בתערוכה לצד פאנל בהשתתפות מומחים, חוקרים ואמנים. בין הבולטים בהם: תלמה הנדלר יוסי גינזבורג והשחקנית קרן מור. כמו כן, בכל מפגש יופיע ההרכב המוסיקלי 'אקוט'. הרכב ירושלמי הפועל כ-7 שנים ומבצע מוזיקה מזרחית עכשווית. בכל מפגש יארחו חברי ההרכב משורר/ת אחר/ת: יונתן קונדה, עדי קיסר וסמי שלום שטרית (בהתאמה).


 להלן פירוט המפגשים:
31.10.2018 – 19:15 – מתי סיכון הפך לערך חיובי ומהם מרחבי הסיכון ביזמות בת זמננו.

גיל מרקוביץ' תארח את פרופ' מיכאל זכים, היסטוריון מומחה לקפיטליזם באמריקה, על התהליך שבו הפכה היזמות לערך של ממש במאה ה-19, והיזמת החברתית ספיר בלוזר תדבר על סיכונים בשטח בתחום הכלכלה והחינוך.


7.11.2018 – 19:15 – מי מפחד לצחוק?

גיל מרקוביץ' מארחת את אמונה אליאב, חוקרת יצירתיות, הומור ומגדר, על התאוריות של התפתחות ההומור ועל הסיכונים שבשימוש בהומור, והשחקנית קרן מור תספר על חוויותיה הבימתיות ועל ניסיונה הקומי.


14.11.2018 – 19:15  – הכל מתחיל בראש!

גיל מרקוביץ תארח את פרופ' תלמה הנדלר, פסיכיאטרית וחוקרת מוח על תגובה המוח והנפש למצבים מסוכנים. עוד יתארח בפאנל יוסי גינסברג שיספר את סיפור הישרדותו באמזונס שבבוליביה.


לכל מפגש יצטרף דר' אופיר בנימין, חוקר מדעי המזון בשיחת סקייפ בה יספר למשתתפים על מחקריו למציאת מקורות חלבון טבעיים או במילים אחרות: מי מוכן/ה לאכול חרגול!
את המפגשים יחתמו הופעות מוזיקליות בהם משוררים/ות ומוזיקאים/ות 'יסתכנו' על הבמה באלתור יצירה משותפת וגם יספרו על התהליך.
 עלות לאדם: 20 ₪ למפגש ברכישה מוקדמת ( 30 ₪ בקופת המוזיאון ביום האירוע).

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד, קריית המוזיאונים- שדרת המוזיאונים 3, גבעת רם, ירושלים
פרטים נוספים בטל' 02-6544888 /  www.mada.org.il

נגישות