חג המוזיקה 2018 באשדוד

אירועי חג המוזיקה 2018 באשדוד המקדמים את היצירה והתרבות המוזיקלית על גווניה, נוצרו בהשראת ה Fête de la Musique בצרפת. יום בו בשווקים, ככה סתם ברחוב, בדרך לעבודה, לבית הספר, עשרות אמני העיר לצד מוזיקאים מהארץ, יוציאו  את המוזיקה והקצב לרחובות ויאפשרו לעוברים ושבים ליהנות ממגוון רחב של מופעים  ואירועים מוסיקליים שונים.


יום חמישי ה-21 ביוני 2018 בין השעות 08:30-00:00, במוקדים שונים באשדוד


האירועים והמופעים השונים במסגרת חג המוזיקה יתקיימו במספר מוקדים באשדוד: במוסדות התרבות והאמנות, במוזיאונים ובמרחבים הציבוריים, משעות הבוקר ועד הלילה, תוך כדי מתן ביטוי למגוון סגנונות, לרב תרבותיות בעיר וליוצרים המקומיים.

במסגרת האירועים יתקייימו תהלוכת מתופפים ונשפנים, מסיבת רגאיי, ערב טנגו עם הקאמרטה אשדוד, ועוד שלל מופעים בניהם: מופע ספוקן וורד, מופע ג'אז בניחוח צרפתי, מופע של הרכב לטין ג'אז, מופע של מני בגר, מופע  טבלאו פלמנקו- עם אמני הפלמנקו המובילים מהארץ ומספרד, מופע של ההרכב האנדלוסי סאלא טריו המנגן מוזיקה צפון אפריקאית, והרבה אירועים רבים נוספים.

המרחבים הציבוריים בעיר בהם יתקיימו אירועים שונים במסגרת חג המוסיקה, כוללים את רובע א' באשדוד, שם יערך מרתון נוסטלגיה הכולל מופע מחווה לפרנק סינטרה ואלביס פרסלי, בביצוע ערן לברון ומאיר סינטרה, שאנסונים בצרפתית– מופע ג'אז בניחוח צרפתי עם דבורה בנאסולי שתבצע קלאסיקות מכל הזמנים בליווי פסנתרן הג'אז יעקב מרווין והחצוצרן אדיר כוכבי. בנוסף יתקיים שם גם ערב טנגו- נוסטלגיה עם הקאמרטה אשדוד שיביאו את ניחוחות הקסם והחושניות של הטנגו ויציגו אותו במלוא תפארתו במוסיקה, שירה וריקוד ואמנים אורחים. יעלה גם המופע אוריינטל ג'אז– הרכב לטין המשלב חומרים מקוריים בשילוב קלאסיקות אפרו קאריביות עם ניחוחות אוריינטליים.

רובע ב' יהיה בסימן "קסם המזרח", ובו תיערך תהלוכת מתופפים ונשפנים שישמחו את העוברים ושבים עם מקצבים אפריקאים, ברזילאים ומזרחיים. בנוסף יתקיים המופע טבלאו פלמנקו , מופע סוחף, מרגש ואנרגטי המשלב שירה, גיטרה וריקוד, בהשתתפות אמני הפלמנקו המובילים מהארץ ומספרד שיופיעו על במה אחת בכיכובה של הרקדנית אדוה ירמיהו. בנוסף יערך מופע של ההרכב האנדלוסי סולא טריו המנגן מוזיקה צפון אפריקאית.

רובע ו' יהיה בסימן חפלה בלקנית, גם שם תתקיים תהלוכת מתופפים ונשפנים, ויערך המופע ניחוחות הגרוב הבלקני– .מופע של הרכב קאימק המשלב מוסיקה שמחה לצד נעימות נוגעות.

 בחוף הים בליגל תיערך מסיבת רגאיי דאנסהול אנרגטית ומקפיצה בניצוחה של דניאל חזן. בנוסף יתקיים מופע שקיעה של שרון בוני שישיר בעיקר רגאיי וקלאסיקות מהז'אנר

ברובע ד' תהיה במת דור העתיד– במה לאמנים צעירים (10-14) המשלבת שירים מ-70 שנות יצירה ישראלית, בהשתתפות מוסיקאים צעירים מז'אנרים שונים, ומופעים נוספים שיתקיימו במסגרת חג המוזיקה באשדוד.

ברחבת העירייה יהיה מתחם נוער בו יתקיימו מופעים שונים בניהם מופעים של בן צוק, קרן בן נעים ואופק איבליה, מופע של הראפר אילייה ויינברג סאנשיין, מופע ספוקן וורד, ג'אם סשן בו יתארחו נגנים וכשרונות מקומיים לסשנים של נגינה חופשית,

כמו כן לצד האירועים במרחבים הציבוריים יתקיימו מופעים במונארט : שם יערך מופע רוק של  מני ברגר– הרוקר הוותיק והאהוב אשר יופיע עם מיטב שיריו מכל הזמנים מני בגר, במוזאון לתרבות הפלשתים יתקיים מופע מוזיקה יוונית של דיוניסיס ובמשכן לאמנויות הבמה תיערך הופעה ייחודית במסגרת 70 שנים לישראל.

לפרטים נוספים טלפון: 08-9173848 ובפייסבוק מרחב יצירה אשדוד.
נגישות