כל מה שעובד- ניסוי אמנותי חברתי ב"קליפה 37" הבית החדש של תיאטרון קליפה


"כל מה שעובד" הוא ניסוי אמנותי-חברתי מרחיק לכת המזקק את כל אותם הדברים שמרגשים אותנו, (נותנים לנו ביטחון), מעוררים בנו הזדהות ומעניקים לנו תחושה טובה.

"כל מה שעובד" הוא מופע תיאטרון בין-תחומי ורחב היקף, המשלב תיאטרון, פרפורמנס, מוזיקה, מחול, שירה, ילדים, קשישים, קיטש, דת ולאומנות.

"כל מה שעובד" הוא יצירה מוזיקלית עכשווית לתזמורת ומקהלה, המורכבת ממוזיקה אלקטרונית חיה, שירה תימנית, מארש ופופ, בליווי כלי עבודה ופעילות גופנית.

"כל מה שעובד" מקיים טקס (חנוכת-בית) שבטי – פגאני – עכשווי וחד פעמי בחלל של בית הכנסת "עזרת אחים" בכרם התימנים.

קליפה 37 הוא גלריית תיאטרון עכשווי, פרפורמנס, ואמנות בחלל של בית כנסת (לשעבר) בכרם התימנים בת"א.


"כל מה שעובד" יום חמישי, 22 במרץ בשעה: 19:37 בקליפה 37 ברחוב הרב קוק 37 (כרם התימנים) בתל אביב. מחיר כרטיס 60-80 ש"ח, טל': 03-6399090, פרטים נוספים באתר התיאטרון: [clipa.co.il]


קליפה 37 הוא מיזם אומנותי-חברתי-חדשני והבית החדש של תיאטרון קליפה. קליפה 37 תהווה חלל אמנותי בין-תחומי וגמיש ללא הפרדה בין קהל לבמה, בו מדי חודש נעסוק בנושא אחר. "שחיתות כשרה", "הטרדה מינית", "כל מה שעובד", "אמנות הברטר" ועוד. בהתאם לנושא, נחבור ליוצרים ויוצרות מכל תחומי האומנות. יחד ניתן תגובה אמנותית בלתי מתפשרת למציאות הישראלית, תוך התייחסות להיסטוריה של השכונה והמבנה.


רגע לפני שהבניין ההיסטורי ששימש את אגודת "עזרת אחים" יפנה את מקומו לטובת עוד גורד שחקים, קליפה 37 יעורר ל- 365 ימים בלבד את ייעודו המקורי, כך שישוב להוות בית התכנסות של ניגודים, רעיונות מהפכניים ושיתופי פעולה אמנותיים חד פעמיים ויוצאי דופן.

קבוצת תיאטרון קליפה הוקמה ב1995 והינה מפורצי הדרך בתחום התיאטרון החזותי, הפרפורמנס והתיאטרון האימרסיבי בארץ ובעולם. במהלך שנות קיומה יצרה קליפה עשרות מופעים, שיתפה פעולה עם גורמי תרבות מרכזיים והשתתפה בפסטיבלים בינלאומיים רבים. העיסוק במסורות קאנוניות תוך מתיחת גבולות האסתטיקה והשפה המוכרים, מאפשר לקבוצה לייצר תגובה מתמדת וחתרנית למציאות החברתית-פוליטית בישראל.

יצירה ובימוי – עידית הרמן ואריאל ברונז

  • כתיבה: אריאל ברונז
  • עיצוב חלל ותלבושות: עידית הרמן
  • מוזיקה מקורית: יוני טל
  • שירה: יגאל מזרחי (גולסא)
  • צ'לו: ליאת סבא
  • פרקשן: מיכל אסתר קציר
  • מקהלה: יעקב לב ארי- טנור, גבי רדובסקי- בס, שולה- אריאלי- סופרן, רותי שטיינברג- אלט, אילנה בוים- אלט
  • מקהלת ילדים: גאיה פאר, אליסה לביא, הדס אנדורן, נעמי בסון, לילה טולפנוב, חנה פרנקלך
  • שחקנים ורקדנים: קזויו שיונורי, גבריאל נויהאוס, אורין יוחנן, מיכל הרמן, אייר בלומברג, עודד צדוק, צבי פטרקובסקי, דרור ליברמן, רפאל האוגס, אור לב ארי, שון מונגוזה, מיכל קציר, אליאן ולג'י, יותם מיכאל יוגב, אריאל ברונז ועידית הרמן.
נגישות