'מלך הפוגים' – הצגת יחיד בתאטרון פרינג'

'מלך הפוגים' היא הצגת יחיד בתאטרון פרינג', מעין אוף-ברודווי בתל אביב, של אמן החושים דניאל הראל. זהו קוקטייל מדויק של תאטרון, הצגה עם נרטיב ומופע אומנות חושים תיאטרלי, דרכו דניאל מציג משל מודרני על החיים. ההצגה תתקיים ב'תאטרון החנות' בתל אביב.


"מלך הפוגים": 26 ,27- באפריל 2018, תיאטרון החנות ת"א, בשעה 21:00 הצגת נוספות: 24 ,25 במאי 2018,  מיועד לגילאי 14 ומעלה  


דרך תחנות שונות ומשמעותיות בחייו, דניאל לוקח את הקהל למסע ובו הוא שוזר כבידי אומן- קטעי טלפתיה וקוסמות, הנקשרים לסיפורים וזיכרונות אישיים של צופים בקהל – שנתפסים כבלתי אפשריים.  דניאל שניחן ברגישות גבוהה לפרטים הקטנים, מסוגל לדעת – במבט אחד בלבד, אפילו אהבות שכבר הספיקו לדהות בדפי הזמן. אט אט מתגלה שהקסם אינו המטרה, כי אם האמצעי לספר משל על האדם בעידן המודרני.

ההצגה עוסקת בסיפורים שאנו מספרים לעצמינו. למה אנחנו עוסקים בהם? ואיך הם משפיעים ומעצבים את חיינו? סיפורים וזיכרונות של פרטים מהקהל, משתלבים בסיפורו האישי של דניאל, כשהוא משתף אותו בתחנות משמעותיות מחייו, ומדהים באמנות על חושית בה הוא מתמחה.

הכל מתחיל מהקסם הראשון שקנה בדמי כיסו "מעלים הביצים" שמו – רק כי רצה להעלים את ארוחת הערב "המסורתית" של אביו…
על הרעיון מאחורי ההצגה, מספר דניאל, "לאורך השנים קוסמים הגיעו למצב שבו המדיום נהיה המסר. הקסמים נעשים כדי להעביר רעיון אחד – שהקוסם הוא כל יכול, והוא בוחר לבטא את זה בניחוש השם עליו אתה חושב. המחשבה מאחורי 'מלך הפוגים', היא שאפשר לתת לקהל יותר מטכניקה, אפשר וצריך, לתת לו סיפור וחוויה שמספקת גם חומר למחשבה, ערך אמיתי שיכול להדהד אתו הלאה".


דניאל מגשר על הפער בין מציאות לדמיון, ולכן זכה בכינוי "שרלוק הולמס מודרני". כאדם הניחן ברגישות עצומה לפרטים והניואנסים הקטנים ביותר. באמצעות מבט בלבד, כבר גיליתם לו הכל, ואתם פשוט עדיין לא יודעים זאת. בניגוד לאמני חושים רבים המתרכזים בהצגת היכולות שלהם,
דניאל עוסק באנשים עצמם ובתפיסות שלנו את עצמינו. מהו סדר והאם יש סדר אחד? הוא חוזר לרגע שבו מרגישים שהחיים בבלגן, וכל זאת תוך שהוא מדגים קטעים מתאימים של אמנות על חושית, בשיתוף מלא של הקהל. וגם, יש לו הפתעה מיוחדת לשבורי הלב…

נגישות