"פיסול" – תערוכה של האמנית הבינלאומית אתי אברג'ל

מוזיאון הנגב לאמנות
תערוכתה החדשה של האמנית הייחודית אתי אברג'ל: 'פיסול', היא אבן-דרך משמעותית בדרכה האמנותית. אברג'ל מציגה מבנים גדולים, מיצבים מעוררי השראה המתייחסים לחלל הייחודי של המוזאון, כחלק מהיצירה עצמה.

אוצרת התערוכה: ד"ר דליה מנור.

28 פברואר – 16 יוני 2018


שיח-גלריה עם האמנית אתי אברג'ל וד"ר דליה מנור – בתערוכה 'פיסול':

שיח-גלריה עם אתי אברג'ל: יום שישי, 1 ביוני 2018, בשעה 11:00.

האמנית אתי אברג'ל יצרה בתערוכת היחיד החדשה במוזאון הנגב לאמנות, מיצב מתמשך ומרתק שהופך את חלל המוזאון, לחלק מהיצירה עצמה. ב 23 במרס 2018 היא תקיים שיח-גלריה, ובו מזמינה את הקהל למסע שוטטות בחללי התערוכה. בין הנושאים עליהם תדבר:
אוטוביוגרפיה ומיצב, על הקשר בין פיסול וכתיבה פיסולית, על תהליכי ההכנה וההצבה של העבודה החדשה, על עיסוקה בחוויית ההגירה לאורך השנים ועל השינוי האמנותי אליו היא חותרת.


בשני העשורים האחרונים גיבשה אתי אברג'ל שפה אמנותית מובהקת שמזוהה איתה, באמצעות החומרים ושיטות העבודה שלה עם חפצים שונים מתחומי הבית והמטבח ומתחום האמנות. בעבודותיה אפשר למצוא שימוש בכלים כמו קערות, סלים, מסננות ורהיטים, לצד מכחולים, עטים, מחברות וספרים. בכל אלו, מטפלת אברג'ל בעבודת יד ממושכת ומופלאה, היא קושרת, עוטפת, חותכת ומדביקה, יוצרת בהם יציקות גבס, תופרת ותולה ולבסוף מרכיבה מבנים מרשימים ומעוררי השראה, המתייחסים לחלל המוזאון הייחודי כחלק מהיצירה עצמה. אלו מהווים את הביטוי השלם שמאפיין את דרכה האמנותית של אברג'ל.

תערוכתה החדשה הנקראת בשם הפשוט "פיסול', מהווה עבורה עבודת מעבר שכוללת אלמנטים מסאגת ההגירה וההסתגלות, שבה עסקה מתחילת דרכה בעולם האמנות, למול חלקים מופשטים השואפים להשתחרר מהזיקה הנרטיבית, ולהגדיר מחדש זהות אמנותית.

עבודתה החדשה נוצרה ביוזמת מוזאון הנגב לאמנות, שהזמין את האמנית להציג במבנה שבמקורו היה "בית המושל" העות'מאני, ומעלה אסוציאציות של בית. "אמנותה של אתי אברג'ל היא מיוחדת ואינה דומה לזו של אף אמן או אמנית בישראל. התפקיד של מוזאון ציבורי בכל הנוגע לאמנית כמו אברג'ל, שיוצרת עבודות לחלל ייעודי, הוא הרבה יותר מהיותו במה לתצוגה. המוזאון מאפשר את היצירה עצמה, ואני גאה על כך שיש לנו הזדמנות לקחת חלק ביצירתה של האמנית הרגישה והמקורית הזאת", אומרת מנהלת המוזאון ואוצרת התערוכה ד"ר דליה מנור.




אתי אברג'ל, ילידת טבעון, בוגרת בצלאל בתואר הראשון והשני, נחשפה לתודעה הציבורית רבות בזכות האוצר האיטלקי פרנצ'סקו בונאמי בשנת 2003, כשבראשית דרכה הוצגה עבודה שלה בתערוכה רבת משתתפים. בונאמי שהיה בביקור בישראל בחר באברג'ל להציג בביאנלה בוונציה, ומאז היא שבה להציג מיציבים באיטליה, ברחבי אירופה ובארץ, בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות במוזאונים ובחללים ציבוריים.
במשך השנים אברג'ל זכתה בפרסים מטעם משרד התרבות, פרס פיסול על שם ג'אנט וג'ורג' ג'אפן מטעם קרן אמריקה ישראל, פרס ישראכרט מטעם מוזיאון תל אביב ומענק מפעל הפיס. בשנת 2008 יצא לאור ספר אמן שערכה "יומן מיצבים" ובו כתבו מבקרים ואוצרים ישראלים ובינלאומיים.

שעות פתיחת המוזאון:
ימים שני, שלישי, חמישי:  16:00-10:00
יום רביעי:
                      19:00-12:00
ימים שישי ושבת:
            14:00-10:00
יום ראשון
:                     סגור

www.negev-museum.org.il
רחוב העצמאות 60, באר שבע
טלפון:   08-6993535

נגישות