פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב

פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב
שישבת 16-17 בפברואר 2018, 11:00-15:00, המופעים ללא תשלום!

צילום: באדיבות ראש חוצות

עשרות פסלים שמתעוררים לחיים, ליצנים ואקרובטים, דמויות שלא מהעולם הזה, מתנפחים, חייזרים, שחקנים על גלגלים, מקפל בלונים, מופעי תיאטרון מלאי כישרון ושחקני פנטזיה גדולים מהחיים !  טיילת התיירות אילת – מהמרינה ועד מלון דן.

כשבמרכז עדיין חורפי וגשום לסירוגין טיילת התיירות הצפונית של העיר אילת נשטפת באור השמש המאיר דמויות צבעוניות ומופעי ענק! עשרות אמני רחוב, להטוטנים, רקדנים, ליצנים ומופעים שמדהימים צעירים ומבוגרים כאחד יציפו את הטיילת וישמחו את כולם. תאגיד התיירות העירוני של אילת מקיים זו השנה השישית את 'פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב' ובמשך יומיים יביא אל הרחוב את הכישרונות הגדולים והצבעוניים ביותר: מופע אקרובטיקה ובועות באוויר, סדנאות קרקס לילדים, מתנפחי ענק, דמויות פנטסטיות, פסלים חיים שיעמידו פנים ודמויות מהאגדות שיפעילו את ההולכים בטיילת בשירה, ריקודים ובמשחק עם אביזרים.

את הפסטיבל מובילים המופעים של חברת ראש חוצות המפיקה את הפסטיבל, ובראשם המופע 'בלוניזם' – מופע ייחודי של בלונים בצורות המשלב ליצנות קלאסית, להטוטנות ואקרובטיקה בשיתוף הקהל, וגם 'קרקס על גלגלים' – אקרובט ולוליין שלא נח על הרגליים לרגע, הוא מסתובב בין הקהל על חדי אופן שונים ועל 'גלגל גרמני' בזמן שעושה ג'אגלינג מעל ראשם של הילדים

ליצנים אקרובטיים על טרייפוד יפריחו בועות סבון וילהטטו על הגובה.  ההולכים על הטיילת עלולים להיתקל ב'שיטור אירוני' – צמד שוטרים קומיים על ניידת מיוחדת שמנסים לחלק דוחות ולעצור חשודים על עבירות "פליליות". אם תרצו לשחק באולינג אנושי חפשו את השחקנים שנראים שעומדים בצורת פירמידה ומחכים לכדור שיפיל אותם ואם תרצו ללמוד ג'אגלינג ולהטוטים חפשו את 'פעולה קרקסית' – משאית קרקס צבעונית עם כל הציוד שצריך ושני אקרובטים/להטוטנים מקצועיים שידריכו בשמחה.

בין המופעים פזורים עשרות פסלים חיים ומופעי תיאטרון שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו: הנסיכה הכלואה במגדל, הדרקון, המשוררים, הפרח הטורף, התמונה שהתעוררה, פינוקיו, אלביס, המכשף שאיבד את השדון שמרחף מעליו, קומיקס חי, באבל טראוול, החנונים, האנשים בירוק, טרנטה אבל לפניך, מעשה בחמישה בלונים ועוד. מקפל בלונים מקצועי יסתובב בין הקהל ויציע בלונים בצורות ואמניות איפור על גלגלים יסתובבו ויציעו איפור שמח להולכים ולשבים.


התאגיד העירוני לתיירות באילת הוקם למען העצמת החוויה של התייר באילת. התאגיד פועל לקידום ופיתוח פרויקטים תיירותיים העוסקים בתרבות, מוזיקה וספורט שמטרתם למצב את אילת כעיר תרבות, קריית ספורט בינלאומית וכבירת התיירות של ישראל. במסגרת אירועים אלה ניתן למנות את פסטיבלי הג'אז, פסטיבל אילת למוסיקה קאמרית, פסטיבל הבירה בסוכות, פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב, הביאנלה לאמנות, פסטיבל של אוכל בטיילת, תחרויות ספורט בינלאומיות: שחיה, טניס, גלישה, שייט, צלילה ועוד.

פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב, טיילת אילת מרחבת בית הגשר (המרינה) ועד מלון דן

שישבת 16-17 בפברואר 2018, 11:00-15:00, המופעים ללא תשלום!