הוכרזו הזוכים בפסטיבל הסרט הקצר באר שבע ע"ש לאון אדרי – 2018

פסטיבל הסרט הקצר באר שבע ע"ש לאון אדרי, נחתם הלילה (ה' 21.6.2018) באירוע חגיגי בהנחיית אורי גוטליב, ובהכרזת הזוכים בתחרות הסרט הקצר, בה השתתפו 10 סרטים ישראליים שנבחרו על ידי ועדת לקטורים חיצונית. את המקום הראשון והשני, בחרו שלושה מיוצרי הקולנוע המובילים בארץ; הבמאית ויוצרת הקולנוע הוותיקה זוכת הפרסים לינה צ'פלין, המלהקת הבכירה זוכת פרס אופיר אורית אזולאי והבמאי והתסריטאי המוערך איתן ענר. במהלך הפסטיבל, סרטי התחרות הוקרנו תחת כיפת השמיים, במתחם אזניות מיוחד. מאות אנשים שצפו בסרטים השונים, הצביעו ודירגו את הסרט האהוב עליהם – שזכה בפרס חביב הקהל.


בפרס הראשון על סך 15 אלף שקלים בחסות סינמה סיטי, שתרם יזם הקולנוע לאון אדרי ז"ל, זכה הסרט "שבע דקות" של הבמאי הצעיר אסף מכנס. סרטו של מכנס עוסק בהוויה הצבאית, של 7 דק' מטכ"ליות, שבע דקות שהן כל מה שמפריד בין שני טירונים טריים ליציאה המיוחלת הביתה. האם ערך החברות יגבור על הצורך ל"לצאת שבת"?מנימוקי השופטים: "הישגיו של הסרט הם בכך שהבמאי הצליח ליצור קונפליקט יצרי ואנושי ולספר סיפור באמצעות מצלמה שמשקפת את המתח האינטנסיבי של הדמויות תוך שימוש מיומן, מדויק וצנוע בכל האמצעים הקולנועיים". את הפרס הראשון העניקה לירון אדרי, בתו של לאון, שלצד הקרנת סרט לזכרו התייחסה לשינוי שמו של הפסטיבל על שם אביה, "אנו שמחים על כך שגם בלכתו, מסורת פיתוח הקולנוע בנגב ממשיכה ושמו ישמר לדורות ויעורר השראה ליוצרי קולנוע חדשים. אבי האמין שהקולנוע זה המקום לכל אחד לחלום את החלומות הכי גדולים שלו, אז בואו ניתן לנגב עוד מקום לחלומות גדולים".

טריילר הסרט "7 דקות"

בפרס השני על סך 6 אלף שקלים בחסות הרשות לפיתוח הנגב, זכה הסרט "קילומטר 147" של הבמאי הצעיר והמוערך בעז פרנקל. סרט הומוריסטי, בכיכובם של מנשה נוי ורותם קינן, שמתאר מצוקה מוכרת של תושבי הנגב והערבה – תאונות גמלים. סרט מציג את הנושא באופן אבסורדי והומוריסטי דרך וויכוח בין יישובי שנוצר סביב פינוי גופת גמל מהכביש. מנימוקי השופטים: "קומדיה מקברית שנונה ופרועה שהופכת סיטואציה בירוקרטית למערבון ישראלי מקורי שמבוים בתחכום, בחן ובדיוק".

הסרט שזכה לאהדת הקהל ובפרס חביב הקהל על סך 4 אלף שקלים בחסות חברת כיוונים – החברה העירונית לתרבות הפנאי בבאר שבע, הוא "ולתפארת מדינת ישראל" של הבמאי יניב סגלוביץ', בכיכובה של שני קליין. פרודיה מהנה על דמותו של הגבר הישראלי הממוצע – העונה לשם הנפוץ אבי כהן.

 

נגישות