פסטיבל הקולנוע הצרפתי 2018


הפסטיבל יתקיים השנה בסינמטקים של תל אביב,  חיפה,  ירושלים,  חולון,  הרצליה,  שדרות וראש פינה,  ובגלובוס מקס אשדוד החל מיום 13 במרץ ועד עד 7 באפריל 2018.

את הפסטיבל יפתח הסרט "להתראות שם למעלה" (AU REVOIR LÀ-HAUT) המועמד ל- 13 פרסי סזאר.

לכבוד הפסטיבל יגיעו לארץ אלבר דופונטל הבמאי והשחקן הראשי של סרט הפתיחה, הבמאי רובר גידיגיאן וזוגתו השחקנית אריאן אסקאריד עם סרטם "בית ליד הים".


המהדורה ה- 15 של פסטיבל הקולנוע הצרפתי תיפתח ביום חמישי 13 במרץ, הפסטיבל מופק על ידי חברת ההפצה עדן סינמה בע"מ בראשות קרולין בונה והמכון הצרפתי בישראל ונערך בחסות יוניפרנס פילמס, המכון הצרפתי בפריז ועיריית תל אביב-יפו מחלקת מופעים.

השנה פסטיבל הקולנוע הצרפתי חוגג 15 שנה, במהדורה ה-15 מיוחדת עם תוכנית מגוונת עם כמה בחירות מפתיעות ומרגשות המעוררות מחשבה על המצב החברתי, על ההיסטוריה ועל המורכבות של בני האדם. הפסטיבל יציג סרטים מן השנה האחרונה, בצד כמה קלאסיקות מרגשות של הקולנוע הצרפתי. סרטי הפסטיבל השונים זכו יחד קרוב ל- 40 מועמדויות לפרסי הסזאר – האוסקר הצרפתי, ולשלל מועמדויות ופרסים בתחרויות קולנוע נוספות בצרפת.

בין הסרטים הנוספים שיוצגו: "חמישים אביבים" של אנייס ג'אוי, "120 פעימות בדקה" אחד הסרטים המדוברים של השנה, "ברברה" אודות כוכבת הזמר הצרפתי, "משמורת" דרמה משפחתית מותחת וסוחפת, "מו" סרטה של שרה פורסטייה כבמאית, "קנאה" עם קרין ויאר,  "בית הקפה של ברברה בכפר" עם ז'ראר דפרדייה וקתרין דנב, סרט הנעילה "קשר משפחתי" עם ססיל דה פרנס ופרנסואה דמיין, ועוד סרטים בולטים מהשנה האחרונה.

בנוסף יוקרנו ארבע יצירות מופת קלאסיות:  "הלא אנושית" סרטו של מרסל לרבייה,  "קסדת הזהב" של ז'אק בקר,  "קאן קאן צרפתי" של ז'אן רנואר ו"עיניים ללא פנים" של ז'ורז' פראנז'י.

רשימת הסרטים המלאה ופרטים נוספים מוצגים באתר הפסטיבל.נגישות