פרינג'סטייל חורף אשדוד 2017

איפה: בארבעה מוקדים שונים במרחב הציבורי בעיר, (בשוק לידו וברובעים א, ב, ד, ו)
מתי: 27-29 בדצמבר 2017,

פרינג'סטייל חורף 3 ימים של שמחה באשדוד הכוללים תיאטרון רחוב, מופעי מוזיקה, אמנות חזותית, תערוכה ומחול במרחב הציבורי באשדוד.

בין שלל המופעים והמיצגים המוצעים בפרינג'סטייל חורף לקהל הרחב בחינם, יתקיים "קלוז אפ אנושי אישי"- מופע על חושי של קריאת מחשבות וקסמים, "מוזיאון הלחם"- מופע רב תחומי המשלב ליצנות, בובנאות ואמנות פלסטית במאפיית בוטיק הפיתה, "באולינג אנושי- משחק באולינג סוחף ברחובות", מופע פלמנקו צועני עם "לה ידרה", סוזנה אלארסון מנסאנו מברצלונה, המופע "האחים בז'וז- חפלה בתנועה"- מופע הומוריסטי ומוזיקלי של אחים מרוקאים הנוהגים על ריקשה, "המדריך תומר"- סיור רחוב תיאטרלי, מופע המשלב להטוטי לוליינות עם ניר מרזק, "בלקן במחסן"-מסיבת רחוב מוסיקלית בתנועה, "טריקולור"- מופע אמנותי המשלב בין עולם האיפור, הצבע והתנועה והמחול, "צמד באבלישס באופרת סבון", מופע המשלב חפצים, מוזיקה והמון בועות סבון ועוד הרבה מופעים, מיצגים ופעולות אמנותיות.

האירוע ביוזמת מרחב יצירה אשדוד, בתמיכת משרד התרבות והספורט

מנהל אמנותי: ג'רום ארוש


כל האירועים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום

הפרינג'סטייל חוזר לאשדוד בפעם השנייה, ובמשך 3 ימים, בתאריכים 27-29 יתרחשו בארבעה מוקדים שונים במרחב הציבורי בעיר, מופעי תיאטרון רחוב, מופעי מוזיקה, אמנות חזותית, תערוכה ומחול ברחבי העיר הפתוחים לקהל הרחב בחינם. האירוע מתקיים ביוזמת מרחב יצירה, בתמיכת משרד התרבות והספורט.

פרינג'סטייל מייצר הזדמנויות אמנותיות וחברתיות המאפשרות לאמנים, לתושבים ולעוברי אורח לשבור את השגרה תוך כדי חיוך. פרינג'סטייל נוצר מתוך אמונה כי פעילות המשוחררת מן המוסכמות וממה ש"נכון", מתחברת להומור ולשמחה, ומאפשרת התנסויות חדשות, הפגת מתח, פתיחות וקירוב לבבות.

פרינג'סטייל מטשטש את הגבולות שבין החיים לאמנות, בין אמנות גבוהה לאמנות שברחוב ובחיי היום-יום ומתייחס לתרבות הפרינג' בהקשרים רב- תחומיים: תאטרון רחוב, מוזיקה, ספוקן- שירה מדוברת, אמנות חזותית, מחול וקרקסנות.

הפרינג'סטייל הינו פרויקט אמנותי- עירוני המתקיים זו הפעם שנייה באשדוד תחת "מרחב יצירה אשדוד" הפועלת במסגרת החברה העירונית לתרבות בעיר ובניהולו האמנותי של ג'רום ארוש. הפרינג'סטייל מתחבר לאג'נדה המרכזית בתחום אמנות והתרבות באשדוד, לעידוד ולפיתוח העיר כמרחב יצירה מקומי וארצי.

בין המופעים, המיצגים והפעולות האמנותיות הרבות שיתקיימו במהלך 3 הימים של הפרינג'סטייל, תתקיים פעילות של טריקולור: מופע אמנותי המשלב בין עולם האיפור, הצבע, התנועה והמחול במרחב הציבורי. שלוש אמניות הנעות באמצעות מתקני סטריטרים (גלגליים) וצובעות את הרחובות ופני העוברים ושבים. מבית היוצר של ראש חוצות. יתקיים המופע האחים בז'וז- חפלה בתנועה: מופע הומוריסטי ומוזיקלי של זוג אחים מרוקאים שנוהגים על מונית ריקשה ( יוצרים: רועי פדידה, בן פטל, רן אסולין.( בנוסף נקיים הופעה של בלקן במחסן: מסיבת רחוב מוזיקלית בתנועה. חמישה נגנים מוכשרים יוצרים מופע הסוחף את הקהל למסע גרוב מזרח תיכוני בשילוב שירים מנגינות מקוריות. צמד באבלישס באופרת סבון: מופע המשלב חפצים, מוזיקה והמון בועות סבון.

עוד יתקיימו במסגרת הפרינג'סטייל באולינג אנושי- משחק באולינג סוחף ברחבות, של הבמאית ויוצרת: טליה ספרא, בנוסף מופע פלמנקו צועני עם סוזנה אלארסון מנסאנו, "לה ידרה". יציג גם המופע ספורט ליצני: בו קבוצה של אצנים מתכונים לצאת אל ריצת המרתון הגדולה שלהם, הבמאית ויוצרת: טליה ספרא, מוזיאון הלחם: מופע רב תחומי המשלב בין ליצנות, בובנאות, אמנות פלסטית ולחם במאפיה, בהפקת תיאטרון החנות.

בנוסף יתקיים קלוז-אפ אנושי אישי- מופע על חושי המשלב קריאת מחשבות, קסמים ומפגשים לא צפויים, עם הקוסם והמנטאליסט בן רודשבסקי, המדריך תומר – סיור רחוב תיאטרלי עם השחקן תומר אדלשטיין, ספוקן ב-א': מופע ספוקן וורד בביצוע גרעין הספוקנעור הראשון בארץ שהגיע לשנת שירות באשדוד, אופרה בגרוש: האופרה מגיעה לרחוב, בהשתתפות זמרת האופרה סופרן, אנה שצגלוב  ונגן החצוצרה והזמר רומן שצגלוב, חגיגה צוענית: מופע רחוב החוגג את האהבה והחושניות בגיל המבוגר בתיאטרון ויזואלי, עשיר בדימויים ובשילוב בובות. מבית היוצר של תיאטרון האיל המרקד. הלוליין והלהטוטן ניר מרזוק בלהטוטי לוליינות במופע רחוב שמחזיר אותו לימים של פעם. אוטובוס ישראלי: "סנג'יי " ההודי לוקח אותנו במחוות ובמוזיקה הודית מסורתית ל"מסע פנימי" באוטובוס ישראלי.במאית ויוצרת: טליה ספרא.

 

לפרטים נוספים: בפייסבוק- מרחב יצירה אשדוד או בטלפון: 08-9221883

בין האמנים והמופעים המשתתפים בפרינג'סטייל חורף – ימים של שמחה באשדוד:

סוזנה אלארסון מנסאנו, "לה ידרה" בפלמנקו צועני ברובע א

יום  שישי, 29.12.2017 ברובע א' אשדוד ( במרכז המסחרי הישן  ליד המזרקה ברוגוזין פינת שבי ציון)

"לה ידרה", סוזנה אלארסון מנסאנו, נולדה בברצלונה לבני משפחה צוענית וספגה פלמנקו מינקות. סבתה ובני משפחתה היו אמנים ששמרו ושהנחילו לדור הצעיר במשפחה את רזי הפלמנקו המסורתי. מגיל קטן החלה בעצמה להופיע כרקדנית בפיאסטות ומסיבות של הצוענים בחוגים פרטיים .

"לה ידרה" תגיע לרחובות אשדוד למופע פלמנקו צועני מסורתי ואותנטי.  פלמנקו אמיתי, מסעיר ומרעיד חושים שצומח מהרחוב ומהבטן.

טריקולור

,Tricolor מופע אמנותי במרווח שבין הצבע לתנועה, המשלב בין עולם האיפור, הצבע, התנועה והמחול במרחב הציבורי. שלוש אמניות הנעות באמצעות מתקני סטריטרים (גלגליים) וצובעות את הרחובות ופני העוברים ושבים. מבית היוצר של ראש חוצות.

חגיגה צוענית

מופע רחוב החוגג את האהבה והחושניות בגיל המבוגר בתיאטרון ויזואלי, עשיר בדימויים ובשילוב בובות. מבית היוצר של תיאטרון האיל המרקד.

בלקן במחסן

מסיבת רחוב מוזיקלית בתנועה. חמישה נגנים מוכשרים יוצרים מופע שסוחף את התושבים למסע גרוב מזרח תיכוני בשילוב שירים מקוריים ומנגינות שנכנסות לנשמה ומקפיצות את הגוף.

אופרת סבון

סימפוניית בועות מוטרפת.  הבאבלישס יוצאות להרפתקה מבעבעת, יוצרות סיטואציות ומבקרות במקומות דמיוניים תוך כדי שהן משתמשות בחפצים, מוזיקה וכמובן ה-מ-ו-ן בועות סבון!!!

טרנטה אבל לפניך

קשיש וקשישה נפגשים כל יום על ספסל בשכונה, כשהשגרה האפורה מהווה מסכה שמסתירה חלומות ורגשות. הדמויות מקיימות אינטראקציה עם הקהל ברובע ויוצרות אווירה של הומור והנאה בשילוב סיטואציות יום יומיות. (שחקנים: רינת גליקו ושלומי יונה)

ניר מרזוק בלהטוטי לוליינות

לוליין ולהטוטן אשדודי מהטובים בישראל, למד והתחנך בתיאטרון ברמוזה בילדותו, במופע רחוב שמחזיר אותו לימים של פעם.

המלכה של השכונה

שלושה חולמים מסתובבים בין סמטאות הרובעים, מקימים לתחיה זיכרונות ומעוררים סיפורים של אהבה ושירים של פעם.  רפרטואר שירים עשיר הכולל עיבודים וקולות לשירים מתרבויות ומשפות שונות שירים שיעלו חיוך על כל שומע  .

אמנים ואמנית: לימור יצחייק, ג'ק שווילי ואבי כהן.

סביונים

אי שם בארץ, בשכונת סביונים, אין דשא . ובכל זאת, השכנים, על מרפסות ביתם, מחפשים אצל מי הדשא ירוק יותר… אינטראקציה שנונה עם הקהל ודיאלוגים אקטואליים ועדכניים שנוצרת מתרבות המרפסות הישראלית.

דודי ברשי ויוסי נחמני.

באולינג אנושי- משחק באולינג סוחף ברחבות

חשבתם פעם איך מרגישים חיילי באולינג? כשחובטים בך בכדור שוב ושוב ואתה מנסה להישאר עומד בעוד שאר חבריך נופלים ומפילים זה את זה? אנחנו חיילי הבאולינג אמנם נראים לכם אותו דבר אבל כל אחד מאתנו הוא עולם ומלואו….

במאית ויוצרת: טליה ספרא

בובו

האדם הקדמון הראשון מגיע לאשדוד לחוות את הציוויליזציה, לחפש חום ואהבה, אישה, אהבה ולבנות בית. שחקנית יוצרת: מירב אלבז אלטחן. אומנית, במאית, יוצרת תושבת אשדוד, זוכת פסטיבל הפסלים ברחובות לשנת 2017.

ספורט ליצני

קבוצה של  אצנים, מתכוננים לצאת אל ריצת המרתון הגדולה שלהם. ההתרגשות באוויר מרקיעה לשיאים חדשים אך תופעות טבע מוזרות משבשות להם מעט את סדר הדברים…

במאית ויוצרת: טליה ספרא

הבריחה מבית האבות

זקן וזקנה מחליטים לברוח מבית האבות "מנוחה נכונה" (טוב ..יותר נכון הזקנה היא זו שהחליטה…) היא מרכיבה את המאהב המעט מבולבל שלה, על הסוס ובעזרת הקלנועית שלה היא מובילה אותו ברחבי העיר…

במאית ויוצרת: טליה ספרא

אוטובוס ישראלי

"סנג'יי " ההודי לוקח אותנו במחוות ובמוזיקה הודית מסורתית ל"מסע פנימי" באוטובוס ישראלי. דמות הנהג מסיעה את הקהל למסע אינטראקטיבי והיתולי ממקום למקום ויוצרת עולם של קסם ברחוב שהקהל נסחף אחריו.

במאית ויוצרת: טליה ספרא

האחים בז'וז- חפלה בתנועה

מופע הומוריסטי ומוזיקלי של זוג אחים מרוקאים שנוהגים על מונית ריקשה. האחים נוסעים ברחובות, מעלים נוסעים אך לא מגיעים איתם ליעדם. במקום זאת, הם מספרים סיפורי מורשת משפחתית, שרים שירים ועושים שמח.

המופע נוצר בעבור פסטיבל עכו 2017.

המדריך תומר

השחקן תומר אדלשטיין בסיור רחוב תיאטרלי בו נגלה את הפינות הקסומות והסיפורים הייחודיים של הרובעים באשדוד.

שוטרי על Supercops

שוטרי על מופלאים ומגוחכים הולכים להגן ולשמור על הרחוב ולגרום לכולנו לצחוק ולחייך. מופע פרודי קומי עוצר נשימה ומעורר. מקוים שתרגישו בטוחים.

יוצר: בועז פינקוביץ

קלוז אפ אנושי אישי- מופע על-חושי.

הקוסם והמנטאליסט בן רודשבסקי במופע של קריאת מחשבות, קסמים ומפגשים לא צפויים, בו הוא יהפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי ממש אל מול עיני הקהל והעוברים והשבים. בן יסתובב בין החנויות והדוכנים ויפתיע את אנשי הרובע עם דברים שרק הוא יכול לדעת.

מוזיאון הלחם

מופע רב תחומי המשלב בין ליצנות, בובנאות, אמנות פלסטית ולחם במאפיה . במוזיאון זעיר נחשפת אחת התגליות המדעיות המדהימות של המאה: העוגיות הנשכחות מתקופת הלחם.
בסיור בתוך מוזיאון ארכיאולוגיה פנטסטי, נגלה יחדיו את אחת התקופות שנמחקו מעל דפי ההיסטוריה (מסיבות שעדיין אינן ברורות)

יצירה, עיצוב ובימוי: Grégoire Charbey Hubert Jégat

שחקניות ישראל: מיכל סבירוני, אורית ממרוד

הפקה צרפת: CréatureS company

הפקה ישראל: גלריה תאטרון החנות

בתמיכת  מפעל הפייס

ספוקן ב- א'

מופע ספוקן- שירה מדוברת- תלוי מקום, שנוצר בהשראת רובע א' הוותיק והנוסטלגי- הרובע  הראשון של אשדוד. ה"ספוקן- וורד" הוא שילוב בין מונולוג, ראפ, storytelling  ושירה מדוברת. גרעין הספוקנוער הראשון בארץ שהגיע לשנת שירות באשדוד ביצירה מרגשת שמציגה את המפגש בין האמנים הצעירים לבין המקום והאנשים שבו, העבר, ההווה, הקיים והמדומיין.

 

PhotoVoice אשדוד- רובע א' בעדשת המצלמה

תערוכה במרחב הציבורי של רובע א' באשדוד. התערוכה המייצגת את החיים ברובע א' הינה תוצר של עבודה מתמשכת של צלמים ותושבים אשדודיים. במשך כחודשיים הרובע, אנשיו, הסיפורים  הנוסטלגיים, המקומות שהיו ואינם, כשהמפגש בין כל אלה נלכד מבעד לעדשות המצלמה שהעניקו להם קול ייחודי. בין הצילומים המשתתפים בתערוכה ניתן להיחשף לשמוליק הספר החברתי, לעדה הקראית בעיר, למפגש בין הישן לחדש, לבוטיק טורקיז האגדי, למלך הפלאפל ועוד.

במהלך פרינג'סטייל חורף יתקיימו סיורים ומפגשי אמן – קהילה שיאפשרו היכרות עם הרובע ועם האנשים שלקחו חלק בפרויקט. התערוכה וקורס ה- Photo Voice  באשדוד הינם שיתוף פעולה בין "פסטיבל הצילום הבינלאומי" ל"מרחב יצירה אשדוד".

סוזנה אלארסון מנסאנו, "לה ידרה" בפלמנקו צועני ברובע א

יום  שישי, 29.12.2017 ברובע א' אשדוד ( במרכז המסחרי הישן  ליד המזרקה ברוגוזין פינת שבי ציון)

"לה ידרה", סוזנה אלארסון מנסאנו, נולדה בברצלונה לבני משפחה צוענית וספגה פלמנקו מינקות. סבתה ובני משפחתה היו אמנים ששמרו ושהנחילו לדור הצעיר במשפחה את רזי הפלמנקו המסורתי. מגיל קטן החלה בעצמה להופיע כרקדנית בפיאסטות ומסיבות של הצוענים בחוגים פרטיים .

"לה ידרה" תגיע לרחובות אשדוד למופע פלמנקו צועני מסורתי ואותנטי.  פלמנקו אמיתי, מסעיר ומרעיד חושים שצומח מהרחוב ומהבטן.

אופרה בגרוש

האופרה מגיעה לרחוב. זמרת האופרה סופרן, אנה שצגלוב  ונגן החצוצרה והזמר רומן שצגלוב, יבצעו קטעי אופרה ואופרטה, מחזות זמר,  קרוסובר קלאסי מרגשים והפופולריים מכל הזמנים ומגוון סגנונות.

סקספוניסט תיאטרלי

נדב שחר נגן סקסופון במופע רחוב שמשלב בין עולם המוזיקה לליצנות והומור.

פרינג'סטייל חורף אשדוד: ימים רביעי- חמישי- שישי, 27-28-29.12.2017

יום רביעי 27.12

14:00- 11:30  השוק בחוף לידו

15:00- 19:00 רובע א' : מרכז הרובע ברחובות רוגוזין ושבי ציון

15:00- 19:00 רובע ב' : השוק והמרכז המסחרי ברחוב קיבוץ גלויות

15:00- 19:00 רובע ד' : המרכז בתחנה המרכזית הישנה ברחוב משה שפירא

15:00- 19:00 רובע ו' :  השוק והמרכז המסחרי ברחוב דב גור

 

יום חמישי 28.12

15:00- 19:00 רובע א' : מרכז הרובע ברחובות רוגוזין ושבי ציון

15:00- 19:00 רובע ב' : השוק והמרכז המסחרי ברחוב קיבוץ גלויות

15:00- 19:00 רובע ד' : המרכז בתחנה המרכזית הישנה ברחוב משה שפירא

15:00- 19:00 רובע ו' :  השוק והמרכז המסחרי ברחוב דב גור

 

יום שישי 29.12

10:00- 14:00 רובע א' : מרכז הרובע ברחובות רוגוזין ושבי ציון

10:00- 14:00 רובע ב' : השוק והמרכז המסחרי ברחוב קיבוץ גלויות

10:00- 14:00 רובע ד' : המרכז בתחנה המרכזית הישנה ברחוב משה שפירא

10:00- 14:00 רובע ו' :  השוק והמרכז המסחרי ברחוב דב גור

 

נגישות