"רוקדים את הלילה" – ערב מחול ושירה במתחם מוזאוני הנגב בבאר שבע

 

רוקדים את הלילה מופע ליל קיץ קסום של מחול ושירה, על רקע המבנים ההיסטוריים של מתחם מוזיאוני הנגב. להקת המחול והאנסמבל הקולי הייצוגי של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב יקיימו מופע חגיגי משותף שיחתום את פעילותם הענפה בשנה החולפת. המופע יכלול ארבע יצירות מחול מרגשות מאת כוראוגרפים ישראליים עכשוויים, כשבכולן מוטיב חוזר של תשוקה ויצריות. בין היצירות ישולבו קטעי שירה מרהיבים של אנסמבל נגב-רון.


הכניסה חופשית, מחול ושירה במוזיאון:  יום רביעי, 13 ביוני, ב 20:30. פתיחת דלתות: ב 20:00
מתחם מוזאוני הנגב, רח' העצמאות 60 – בעיר העתיקה.


מתחם מוזאוני הנגב לאמנות יארח מופע לילי ייחודי של מחול ושירה, עם להקת המחול של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בניהולה האמנותי של נטע פולברמכר ומנהל שותף ערן אבוקסיס, והאנסמבל הקולי הייצוגי של האוניברסיטה בניהולה של הגב' דורית תלמי ובניצוחו של מתן תלמי.
האירוע יתקיים ביום רביעי הבא, 13 ביוני, בשעה 20:30, ותתאפשר גישה חופשית לתערוכות "פיסול" ו"בסוף מערב" אמנות ואמנות מארצות המגרב: מרוקו, אלג'ירה ותוניסיה, החל מהשעה 19:00 בערב ועד כרבע שעה לפני תחילת המופע.

האירוע יתקיים תחת כיפת השמיים, ויכלול 4 יצירות מחול מאת הכוראוגרפים: דנה רוטנברג, אופיר יודילביץ/ אילה פרנקל, שיר מילשטיין, ורון כהן/ערן אבוקסיס, כוראוגרפים ישראלים עכשוויים שהוזמנו ליצור עבור הלהקה במהלך פעילות הלהקה בשנת תשע״ח.

בין כל יצירות המחול שיוצגו בערב, שזור כחוט שני מוטיב התשוקה, היצריות והמתח שבין הפרט לקבוצה. יצירת המחול, Rite On”" מאת דנה רוטנברג, היא יצירה דינמית וחייתית שמתכתבת עם פולחן האביב מאת סטרווינסקי והיא ערבוב משכר של ניחוח טבע, יופי ותשוקה. איילה פרנקל/ אופיר יודילביץ יצרו יצירת מחול משותפת, פיסולית ועדינה "Side By Side״, שמפגישה בין שתי שפות כוריאוגרפיות נפרדות, של שתי ישויות איילה ואופיר, שהם גם זוג בחיים וזוהי היצירה הראשונה שיצרו במשותף. ״במקום להיפגש באמצע, בחרנו להניח את השפות זו לצד זו בסמיכות, ולהזמין את המופיעות לנוע בתוך היצירה על הטווח שבין מעובד ומעוצב, לבין מחוספס ונטורליסטי. בין רגעים של היטמעות בקבוצה לבין רגעים של גילוי שפה אישית״ מספרים בני הזוג.

רון כהן/ערן אבוקסיס יצרו את ״איפה זה פוגש אותך״, יצירה חדשה שמקורה בזיכרונות הילדות של רקדניות הלהקה. ושיר מילשטיין (סטודנט שנה א׳ לרפואה באב"ג) יצר עבור הלהקה את ״אדמה רועשת״, יצירה מלאת קצב, אנרגיה וחיים לצלילי השיר Baiana , שמבוסס על קולות גוף, שירה וכלי מוסיקלי אחד בלבד – נבל פה. מילשטיין שילב ביצירה את המוסיקה עם אלמנטים ממקורותיו בתחום הפולקלור והקצב, בכדי לייצר שפה חייתית -שבטית חדשה.

להקת המחול של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא להקה רפרטוארית שפועלת בתוך האוניברסיטה בניהולם האמנותי של נטע פולברמכר ומנהל שותף ערן אבוקסיס. מטרת הלהקה, היא לאפשר לסטודנטים שהמחול זורם בנשמתם לחבר בין מחקר, דמיון, שמחה, וסקרנות ואהבתם למחול. הלהקה פועלת תחת דיקאנט הסטודנטים ולשכתה של נשיאת האוניברסיטה, הפרופסור רבקה כרמי. בלהקה, 12 רקדניות שלומדות במסלולים אקדמיים שונים. הלהקה מופיעה באירועים שונים של האוניברסיטה, במרץ 2017 הוזמנה הלהקה לבית הספר היוקרתי  SEAD שבזלצבורג.

נגישות