"שיח-גלריה עם האמנית העכשווית אניסה אשקר"

יום רביעי, 21 בפברואר, מוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע, בשעה 18:00

במסגרת התערוכה "אניסה אשקר: זהב שחור" שתציג עד תחילת חודש מרס במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע, יתקיים שיח-גלריה אחרון ומרתק עם האמנית, ב 21 בפברואר. מאז פתיחתה, זכתה התערוכה לחשיפה מרבית והיא מושכת קהל מכל רחבי הארץ.

זוהי תערוכת היחיד הראשונה שהוצגה במוזאון מאז פתיחתו ב 2014, ואשקר היא האמנית העכשווית הראשונה מהמגזר הערבי שמציגה בחלל המוזאון, ואחת מהדמויות הבולטות בשדה האמנות בישראל שידועה גם בשימוש היומיומי בקליגרפיה על פניה.

בתערוכה, מתחקה אשקר אחר רעיונות וחוויות מימי ילדותה בעכו, מעולמה המשפחתי וצדדים שונים של התרבות האסלאמית. במפגש היא תספר על מכלול היחסים הרב-כיווני בתוכם היא חיה ויוצרת ושבאים לידי ביטוי בעבודותיה, על משמעות הקליגרפיה הערבית אל מול תצלומים. היא תדון על בחירת הצבעים והדימויים בעבודותיה, ועל שילוב אמנות מערבית ממנה צמחה עם אלמנטים ממסורת מזרחית ומוסלמית, המשקפות את עולמה התרבותי.אניסה אשקר,
נולדה בעכו בשנת 1979, למדה במדרשה לאמנות במכללת בית ברל, חיה ועובדת בעכו ובתל אביב יפו . אשקר הציגה עד כה שמונה תערוכות יחיד, בהן שתיים בגלריה נלי אמן בתל אביב, תערוכה בגלריה העירונית כפר סבא ולאחרונה תערוכה במלון Walled Off שהקים האמן בנקסי בבית לחם. היא השתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובעולם ביניהן התערוכה "בית ספר לאמנות" לציון 70 שנה למדרשה, במוזאון תל אביב לאמנות ביתן הלנה רובינשטיין (2017), Voices From the Interior Palestinian Women Artists בגלריה Mana Contemporary בניו ג׳רזי בשיתוף עם הגלריה לאמנות אום אל-פחם (2013), תערוכת זוכי פרס שרת התרבות והספורט במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, ועוד. כמו כן, הציגה פרויקטים מיוחדים של מיצב ומיצג ברחבי אירופה. אשקר הינה רבת הישגים וזכתה בפרסים רבים ביניהם פרס מפעל הפיס לאומנויות ע"ש לנדאו (2016) ופרס שרת התרבות והספורט (2015).

נעילת התערוכה: 3.3.18

שיח-גלריה עם אניסה אשקר: יום רביעי, 21 בפברואר, בשעה 18:00.
מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בב"ש.

אתר המוזאון: www.ine-museum.org.il | טלפון: 08-6993535.

שיח-גלריה כלול במחיר הכניסה למוזאון

נגישות