״גוף, מחול, מקום״, מופע פוגש עיר

״גוף, מחול, מקום״, מופע פוגש עיר אירוע שוטטות בין יצירות מחול תלויות מקום שמתכתבות עם העיר ירושלים.

שש יצירות מחול של שישה כוריאוגרפים ירושלמים ובהשתתפות 16 רקדנים יוצרים יוזמה והפקה: המחלקה למחול, אגף תרבות ואמנויות עיריית ירושלים.

ניהול אמנותי: נטע פולברמכר האקדמיה למחול ולמוסיקה הפקולטה למחול

יום חמישי, 8.3.2018  בשעות :   19:00   ו   21:00  – מופעי בכורה במסגרת פסטיבל ירושלים לאמנויות
מופעים נוספים במסגרת הפרויקט:
יום שלישי  20.3.2018  שעה: 20:00
יום שלישי  24.3.2018 שעה: 20:00
המפעל, רחוב המערביים  3 ירושלים

מספר המקומות מוגבל הכניסה חופשית בהרשמה מראש באתר האקדמיה ובאתר מרכז רוטשילד

הזמנת כרטיסים ופרטים נוספים בדף האירוע בפסטיבל ירושלים לאמנויות:
ובאתר האקדמיה למחול ולמוסיקה: https://www.jamd.ac.il/gmm


מופע מסכם פרויקט תהליכי במסגרתו הכוראוגרפים הירושלמים: אלעד שכטר, סופיה קרנץ, תמי יצחקי, אינליל, מיה יוגל, ומרים אנגלהוזמנו ליצור יצירות מקור בהשראת העיר ירושלים וקהילותיה. ירושלים שבה שוכנים זה בצד זה הישן והחדש, האמונה  והכפירה, היופי והכיעור, הרוע והחמלה, הקדושה והטומאה.  מופע פוגש עיר – בהשתתפות 16 רקדנים בחדרים  השונים של ״המפעל״  (חלל אמנות אלטרנטיבי של קבוצת בית ריק)

  Holy DOLLY  יצירתה של מיה יוגל בודקת דרך לדבר, לבחון ולהדהד את מורכבותה של העיר ירושלים על הקולות השונים הנשמעים בה לחמש רקדניות לבושות בקרינולינות. שלושה ריקודים לעונות מעבר מאת אלעד שכטר הם שלושה ריקודי סולו המתרחשים בתוך מרחב אינטימי – טקסי תפילה פרטים, אישיים – המוקדשים להמשכיות ולבקשה של כל אדם לקיום צנוע. 

שֶׁחֻבְּרָה־לָּהּ מאת תמי יצחקי דואט ״ דו –קיום״, שיחה משונה של תנועות ומילים, רעיונות וגופים – אבסורדית, מסובכת, משעשעת ומטרידה ועם זאת אופטימית ללא תקנה.

רושמת/מוחקת מאת מרים אנגל טריו כפול שיוצא מתוך קיר בו שלוש נשים רושמות, מוחקות, רוקמות, פורמות, זיכרונות של אהבה בעיר שחוקקת הכל על אבניה.

״שולחן רוסי״ יצירה ל8 רקדנים סביב שולחן.  התכתבות עם יצירתו האייקונית של קורט יוס – ״השולחן הירוק״. השולחן כמרחב פוליטי אשר סביבו החלטות הרות גורל נחרצות.


הכוראוגרף אינליל, יצר מקום/מקור שיח בין ״המקור״ למקום. בין הפולקלור שצמח, התפתח ופרח במקום מסוים לבין השפה של מקום אחר. שיח בין שפה אתנית להומוגניה שלטת במרחב שאמור להיות רב תרבותי . הדי אן איי של המוסיקה והתנועה האתנית נשמר, השפה המוסיקלית והתנועתית שודרגה ומה שנוצר זה ביטוי מחולי לזהות המקורית במרחב החדש שלה.  סופיה קרנץ יצרה תרגיל במיפוי שבו היא מייצרת מיפוי מרתק של ירושלים. מפה קולקטיבית שהיא מסלול יומי  של כל אחת מהפרפומריות אשר מדגישה גם את המקומות שבהן אף פעם לא עברה דרכן.

״גוף, מחול, מקום״, מופע פוגש עיר הוא מופע המסכם את תהליך פרויקט הדגל: ״גוף, מחול, מקום״-עיר  יוצרת עתיד ביוזמת והובלת המחלקה למחול, עיריית ירושלים. מטרת הפרויקט היא להפוך את ירושלים למרכז שוקק של עשייה ויצירה בתחום המחול, ובו זמנית לייצר אופק תעסוקתי/אמנותי לבוגרי הפקולטה למחול בירושלים לאחר סיום לימודיהם.

הלכה למעשה התוכנית מגשרת בין הסטודנטים המצטיינים בפקולטה למחול באקדמיה למוסיקה ולמחול ובין קהילת הכוריאוגרפים הירושלמית והלהקות המחול המקצועיות הפועלות בה בתהליך יצירה, הפקה והיכרות עם היוצרים הירושלמים ועם העיר על רבדיה השונים.

תוצרי תהליך היצירה והלימוד יוצגו במופע הבכורה במסגרת פסטיבל ירושלים לאמנויות:

יוזמה והפקה: המחלקה למחול, אגף תרבות ואמנויות- עיריית ירושלים ,

ניהול אמנותי: נטע פולברמכר האקדמיה למחול ולמוסיקה, הפקולטה למחול,

כוריאוגרפים : אלעד שכטר, סופי קרנץ, אינליל, תמי יצחקי, מיה יוגל, מרים אנגל ונטע פולברמכר,

ביצוע: אנסמבל המחול של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

דרמטורגיה: דפנה קרון,

מפיק: חגי הירשמן

נגישות