שבוע האיור 2018 – אוהבים אמנות עושים איור

המחלקה לתקשורת חזותית של המרכז האקדמי ויצו חיפה, מציגה השנה במסגרת שבוע האיור 2018, כעשרים וחמישה ספרים אשר נוצרו בקורס איור ספרים, בהנחיית גיל-לי אלון קוריאל ובמסגרת פרוייקט הגמר בהנחיית מירה פרידמן ומורן ברק. " מסע מרתק, שמתחיל בגישוש עיפרון וסופו בספר " איור סיפור 25   ספרים מאויירים למבוגרים וילדים תערוכת איור של המחלקה לתקשורת חזותית, המרכז האקדמי ויצו חיפה פתיחה : חמישי, 15.11.18, 19:00 בית קנדינוף, הצורפים 14, יפו.


שבוע האיור – 15-24.11.2018


משתתפים:
אלכסנדרה מילר, ארז שמח, גל הראל, דנה סולומון, הגר לב טוב, הגר מסר
הדס כהן, טליה דריגס, יקטרינה אולשקו, מור לובקה, מירב לרך
מעיין תמיר, נועם דושי, נופר גראד, ריטה אליסוב

אוצרים: ירון שין(jewboy) וגיל לי אלון קוריאל


גיל לי אלון קוריאל: "תהליך העבודה על סיפור מאוייר, הוא מסע מרתק, שמתחיל בגישוש עיפרון וסופו בספר. הסטודנטים עבדו על פיתוח דיאלוג בין איור לטקסט, תוך שימת דגש על הערך המוסף שאנו, כמאיירים, מביאים מתוך עולמנו האישי. הדמויות, מקום ההתרחשות, הצבעוניות כל אלה יוצרים נרטיב ויזואלי לצד הנרטיב המילולי, בשאיפה להגיע לספר מקורי ואישי, הן בסגנון והן בפרשנות. עבודה על סיפור מאוייר היא מהמאתגרות ביותר בתחום האיור. כמאיירת, שרוב עבודתה היא באיור ספרים, אני יכולה להעיד שכל סיפור חדש הוא יציאה להרפתקה. בתערוכה יוצגו ספרים מקוריים, שנכתבו על ידי הסטודנטים, לצד טקסטים מוכרים, שקיבלו לבוש חדש. הבחירה היתה חופשית.

ירון שין, ראש המחלקה לתקשורת חזותית:
" זו השנה החמישית שהמחלקה לתקשורת חזותית משתתפת בשבוע האיור והפעם ״נשלחו למערכה״ ספרים מאוירים. ספר מאוייר הינו, אולי, המשימה הקשה, העמוקה והמורכבת ביותר בתחום האיור ; משימה הדורשת יכולות סיפור, עריכה, עימוד, עיצוב ובעיקר פיתוח שפה ייחודית, מקורית, שעובדת מול טקסט לאורך הסיפור כולו. במשימה הזו ״אין הנחות״ והסטודנטים נדרשים לעמוד בקריטריונים הגבוהים ביותר, הכוללים גם את הפקת הספר בגימור ואיכות גבוהה.
25 הספרים המוצגים בתערוכה יעידו על כך שהמחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה מהווה מזה שנים רבות, כוח דומיננטי ויציב בשוק האיור בישראל".

נגישות